slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Aktuální číslo časopisu Kamaradi02 2022 Publikace - Vyprávění o symbolech České republiky vypraveni o symbolech 2021
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

S časopisem Kamarádi na setkání sbírky Pomozte dětem

2022 nros 01Letos jsme poprvé obdrželi dar z Nadace rozvoje občanské společnosti, sbírka Pomozte dětem. Dar ve výši 100 000 Kč jsme použili na dotisk dalších 5000 kusů Ukrajinského speciálu časopisu Kamarádi. Tato dvojjazyčná tiskovina je v ukrajinštině a češtině a pomáhá při zapojení ukrajinských děti do naší společnosti. Dále seznamuje české děti s ukrajinském folklorem prostřednictvím pohádek a s některými reáliemi.

2022 nros 052022 nros 022022 nros 03 2022 nros 04 Dne 25. srpna jsme byli pozváni na slavnostní setkání podpořených organizací 24. ročníku Pomozte dětem a to na Terase Smíchov, v nákupním centrum Nový Smíchov. Předávání symbolických šeků podpořeným organizacím bylo letos součástí akce s názvem Na střeše s NROSkou.

Během akce jsme měli možnost prezentovat časopis Kamarádi a náš spolek, a to hned několika způsoby. Vystavili jsme časopis na improvizovanou nástěnku, kde byly představeny výstupy všech podpořených projektů. Dále byl časopis k dispozici v „e-shop stánku“, kde si návštěvníci mohli za symbolický příspěvek koupit reklamní a další předměty (peníze šly do sbírky Pomozte dětem). Ale hlavně jsme měli možnost promluvit na scéně, kde jsme pověděli, jak projekt vznikl a v čem byl prospěšný. Na scéně jsme také dostali šek, ručně psaný děkovací dopis a k našemu údivu i velký meloun, jakožto symbol milionů, které sbírka mezi neziskovky rozdělila.

Akce byla velice vydařená, měli jsme možnost se nejen prezentovat a poslechnout si prezentace podobně zaměřených organizací, ale navázat nové profesionální kontakty.

Nadaci rozvoje občanské společnosti (NROS) a všem, kteří přispívají do sbírky Pomozte dětem srdečně děkujeme!