motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální číslo časopisu  Kamaradi05 2020 1 Galerie prací Vicejazycnost 2020 banner galerie 160x120Pražská příloha časopisu Prazska abeceda PDF 1Bonus - Jedna multimediální lekce angličtiny
hrava anglictina
%MCEPASTEBIN%
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Festival dětských knih, časopisů a her

cbvk2016-01 Kamarádi a putovní výstava byly k vidění na víkendu zasvěceném dětské literatuře v Českých Budějovicích.

O víkendu 7. - 8. 10. 2016 proběhl v Jihočeské vědecké knihovně již sedmý ročník "Festivalu dětských knih, časopisů a her". Prostor zahrady Na Sadech zaplnilo divadlo, hudba, tvoření, luštění, sportování.

cbvk2016-02Nechybělo oblíbené Páteční čtení se Zauzlínou. Veršovalo se a také malovalo na staré knižní lístky. Děti pomohly při přípravě knížek do projektu "Kniha do vlaku". Po oba dva dny bylo nachystáno velké množství deskových her, časopisů i audioknih.

Festival nabídl také setkání se spisovatelkou dětských knih Ivonou Březinovu či ilustrátorem Adolfem Dudkem. V rámci festivalu byla pro děti připravena výstava Vícejazyčnost je bohatství, kterou poskytlo sdružení Zaedno. Výstava byla instalována v prostorách, kde se hrálo divadlo. Každý z dětských návštěvníků představení tak měl možnost si výstavu prohlédnout. Děti také plnily nejrůznější úkoly. Za jejich splnění dostaly jako odměnu připravené časopisy, mezi nimiž nechyběl ani časopis Kamarádi. Dvoudenního festivalu se zúčastnilo přes 1500 návštěvníků.

Mgr. Petra Mašínová
Jihočeská vědecká knihovna

Spolek Zaedno děkuje paní Mgr. Petře Mašínové za umožnění naší účasti na skvělé akci v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích. Těšíme se na osmý ročník tohoto krásného festivalu!
cbvk2016-03cbvk2016-04