motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální číslo časopisu  Kamaradi05 2020 1 Galerie prací Vicejazycnost 2020 banner galerie 160x120Pražská příloha časopisu Prazska abeceda PDF 1Bonus - Jedna multimediální lekce angličtiny
hrava anglictina
%MCEPASTEBIN%
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Zúčastnili jsme se 16. setkání národnostních menšin

konference-mensiny-2016-0110. 11. 2016
Clam-Gallasův palác, Praha 1

Spolek Zaedno se znovu zúčastnil tradiční a letos již 16. setkání národnostních menšin. Letošní téma - Děti a mládež národnostních menšin - nám bylo ušito přímo na míru. Tuto akci velkého formátu organizuje magistrát Hl. m Prahy, Úřad vlády ČR a Dům národnostních menšin. Akce se konala pod záštitou ministra Jiřího Dienstbiera a radního hl. m. Prahy Jana Wolfa.

konference-mensiny-2016-02Vloni jsme se zúčastnili v programu slavnostního večera, kde soubor Bulgari zatančil pro oficiální hosty kytici bulharských lidových tanců. Letos jsme se zapojili přímo do programu konference, která proběhla 10. listopadu 2016 v Clam-Gallasově paláci v Praze. Naše účast byla ve druhém bloku, nazvaném Knižní, časopisecká a dramatická tvorba pro děti a mládež národnostních menšin. Projekt Kamarádi, zejména tištěný a digitální časopisu pro vícejazyčné děti Kamarádi a soutěž Vícejazyčnost je bohatství, představil ve svém příspěvku Michal Kovář, koordinátor a tvůrce interaktivní verze časopisu. 

Do doprovodného programu setkání jsme se zapojili ještě dalšími dvěma aktivitami - Výstavou ze soutěže Vícejazyčnost je bohatství v budově Magistrátu hl. m. Prahy na Mariánském náměstí a 11. listopadu Slavnostním předáním cen ze 4. ročníku dětské soutěže na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce Vícejazyčnost je bohatství v Clam-Gallasově paláci.