slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Dílnička na náměstí Míru

2017-10let-dnm-0130. září 2017
náměstí Míru, Praha 2

U příležitosti oslav 10. výročí otevření Domu národnostních menšin a Festivalu pěveckých sborů národnostních menšin jsme byli poslední zářijovou sobotu pozváni na náměstí Míru na Praze 2. Program festivalu byl velice zajímavý, o publikum nebyla nouze, a navíc nádherně svítilo sluníčko. A tak se nám dětská kreativní dílna a prezentace časopisu Kamarádi dělala radostně.

2017-10let-dnm-02Vyráběli jsme oblíbené růže z papíru, inspirované romskými tradicemi a nově také vietnamský papírový vějíř. Užili jsme si práci s ukrajinskými dětmi ze sboru, které nejen že na sobě měly krásné kroje a tím upoutávaly pozornost všech kolemjdoucích, ale navíc byly velice zručné a šikovné. Obdivovali jsme to, jak starší se děti zapojily a začaly nám pomáhat. A pomoc byla potřeba – zájem o vyrábění byl velký, dokonce i ze strany úplně malinkých dětí, a ačkoliv byla dílna určena pro alespoň čtyřleté děti, chtěly se k nám přidat a vyrábět i děti z kočárků. To bylo veselo! A dětem to nestačilo, tak jsme začali improvizovat a skládat z papíru i vlaštovky ve stylu origami či dokonce pistolky!

Organizátorům děkujeme za pozvání a dodatečně gratulujeme k výročí DNM! Jmenovitě děkujeme Mgr. Natalii Kalajdžievové Ph.D. za perfektní organizaci zajímavého pěveckého festivalu jakož i celé akce.

Akce se konala pod záštitou Jana Wolfa, radního hl. m. Prahy pro oblast kultury a Ing. Jaroslava Šolce, radního městské části Praha 2 pro oblast kultury.

2017-10let-dnm-032017-10let-dnm-04