slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Aktuální čísla časopisu Kamaradi02 2022 Kamaradi01 2022 Publikace - Vyprávění o symbolech České republiky vypraveni o symbolech 2021
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Výstava Malí velcí ilustrátoři

plakata3-vystava-sevda+deti8. - 30. listopadu 2016
Muzeum hl. města Prahy, Na Poříčí 52, Praha 8

Výstava ilustrací pro děti ilustrátorky Sevdaliny Kovářové a dětských kreseb z celostátní soutěže „Vícejazyčnost je bohatství" s názvem Malí velcí ilustrátoři byla téměř po celý listopad ke shlédnutí v přednáškovém sále krásné historické budovy Muzea hl. města Prahy.
V tomto sále muzeum organizuje nejen přednášky, ale také různé dílny pro školy. Jednu takovou Kreativně-edukativní dílnu o hlaholici připravil i náš spolek pod vedením Sevdaliny Kovářové.

mali-velci-ilustratori-02mali-velci-ilustratori-01mali-velci-ilustratori-03mali-velci-ilustratori-04Tisková zpráva k výstavě
„Malí velcí ilustrátoři"

Jak působí multikulturní prostředí, jazyková rozmanitost a interkulturní vztahy na výtvarnou tvorbu dětí a dospělých? Obohacuje nebo spíše naopak? Posuďte sami. Zveme Vás na pestrou vícenárodní výstavu dětských kreseb a profesionální výtvarné tvorby pro děti, která bude představena od 8. do 30. listopadu na výstavě s názvem „Malí velcí ilustrátoři" v budově Muzea hl. m. Prahy na Florenci.

Výstava byla sestavena z oceněných dětských kreseb z různých ročníků soutěže „Vícejazyčnost je bohatství" - celostátní dětské soutěže pro kulturně odlišné a vícejazyčné děti. Nádherné kreativní výtvory, obrázky knižních hrdinů, nápadité komiksy, dokonce celé ručně vytvořené knížky v mnoha různých jazycích a výtvarných technikách – to vše jsou díla z této unikátní soutěže. Duchovní matkou soutěže je magistra umění Sevdalina Kovářová Kostadinova. A právě její profesionální umělecká díla budou dětské obrázky doprovázet. Představíme ilustrace a layouty této osobité autorky, které během let vznikaly při tvorbě knížek, časopisů a výukových materiálů pro děti v České republice.

V sále s výstavou byly též k nahlédnutí vybrané výukové materiály pro děti, které autorka vytvořila.

Magistra umění Sevdalina Kovářová Kostadinova je umělkyně bulharského původu, která působí v ČR více než 15 let. Má klasické umělecké vzdělání z Bulharské státní umělecké akademie v Sofii a Drážďanské Akademie výtvarného umění. Ve svém portfoliu má řadu uměleckých projektů a autorských výstavy jak v ČR, tak i v zahraničí a zúčastnila se i mnoha společných výstav a mezinárodních festivalů a projektů. V posledních letech se intenzivně věnuje ilustracím a tvorbě různorodých publikací zejména pro děti. Za projekt Kamarádi autorka obdržela v roce 2014 Evropskou cenu Label.
Obrazy této osobité umělkyně, která má působivou pracovní zkušenost s grafickým designem a knižním layoutem, ozdobují několik desítek publikací. V tvorbě umělkyně se odrážejí vzpomínky na dětství a její jižní kořeny. Její ilustrace jsou pohádkovým světem, plným dobrodružství a přátelství, kladných hodnot, tolerance k odlišnému a respekt a láska k přírodě. Tento pohádkový a hodný svět, který zrcadlí ideály a přání umělkyně je vyobrazen na papíře či plátně pomocí jemně zpracovaných detailů, citlivého ladění barev a řemeslné zručnosti, se kterou mnoho soudobých umělců se pochlubit nemůže.