slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Archiv 2014

Noví Kamarádi a nové hry

kamaradi05-2014-1Poslední číslo kamarádů v roce 2014 je tak trochu zvláštní vydání. Jedná se vlastně o zpěvník bulharských dětských žertovných písní, které jsou přeloženy též do češtiny. A protože jde o zpěvník, tak je jeho internetová verze bohatě doplněna písněmi a ukázkami tanců.

Dále jsme rozšířili sekci her o bludiště - zkuste najít cestu ven a přitom se vyhnout v býkům. A také osmisměrku, která je dokonce v různých jazycích.

osmismerkamaze
Ocenění LABEL

Label-diplom

Autoklub ČR, Opletalova 29, Praha 1
25. září 2014

Projektu Kamarádi byla předána Evropská jazyková cena Label 2014
Slavnostní předávání cen bylo součástí konference Kreativně k jazykové výuce. Náš projek byl oceněn v kategorii Kreativní přístup k výuce jazyků. V odpolední části jsme měli možnost náš projekt blíže prezentovat účastníkům konference na dvou Workshopech.

Číst dál: Ocenění LABEL

Kamarádi s Vrťapkou na Lužinách

knihovnaMěstská knihovna v Praze - Lužiny
11. 12. 2014

Časopis Kamarádi a náš spolek se představily na Velké vánoční akci s komisařem Vrťapkou. Tuto zábavnou akci pro děti zorganizovali naši partneři - nakladatelství Morkes a Městská knihovna. K vidění a zabavě zde bylo vskutku mnoho - vánoční dílničky, detektivní soutěže, kreativní hry, divadelní představení, dětské koutky.

Číst dál: Kamarádi s Vrťapkou na...

Putovní výstava má nové stanoviště

mestska_knihovna_1 Městka knihovna v Praze
Ústřední knihovna, Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
1.-31. prosince 2014

Výstava nejlepších výtvarných prací z loňské soutěže Vícejazyčnost je bohatství je po celý prosinec ke shlédnutí v krásných historických prostorách Ústřední knihovnu na Mariánském náměstí.

Číst dál: Putovní výstava má...

Beseda se spisovatelkou

brezinovaPokračuje naše spolupráce se spisovatelkou Ivonou Březinovou

Dne 31.10. v ZŠ Sluhy proběhla beseda se známou spisovatelku knih pro děti a mládež Ivonou Březinovou. Návštěva této oblíbené a velmi čtené autorky byla zakončena autogramiádou.

Číst dál: Beseda se spisovatelkou

Putovní výstava pokračuje

modrany1Městská knihovna Praha - Modřany
Vazovova 3229/1, Praha 12
3.-31. října 2014

Výstava nejlepších výtvarných prací z loňské soutěže Vícejazyčnost je bohatství je po celý říjen ke shlédnutí v pobočce Městské knihovny v Modřanech.

Číst dál: Putovní výstava pokračuje

Vychází další číslo časopisu

kamaradi04-2014-1Právě vychází letošní již čtvrté číslo časopisu. Ti, co ho mají objednané ho mohou očekávat jako obvykle poštou nejdříve v úterý 9. září. Jeho internetovou podobu naleznete zde.

Objednávka časopisu

Číst dál: Vychází další číslo...

Výstava v knihovně

knihovna1

Městská knihovna v Praze
pobočka Hradčany
od 1. 7. do 27. 8. 2014

Výstava nejlepších výtvarných prací z loňské soutěže Vícejazyčnost je bohatství je nyní ke shlédnutí v pobočce Městské knihovny na pražském Pohořelci.

Číst dál: Výstava v knihovně

Pražská muzejní noc

muzejninoc-1Dům národnostních menšin v Praze
14. 6. 2014

Spolek Zaedno odprezentoval dětský časopis Kamarádi a bulharské lidové tradice v rámci Pražské muzejní noci. Prezentace proběhla přímo ve foyer Domu národnostních menšin od 19 do 22 h. Návštěvníků, které jsme za tu dobu napočítali, bylo přes 350. Mohli si prohlédnout tištěný časopis a dále shlédnout prezentaci celého projektu Kamarádi.

Číst dál: Pražská muzejní noc

Velký zájem o časopis

logo kamaradi brown-pinkS potěšením oznamujeme, že právě vychází další, letos již třetí číslo našeho časopisu Kamarádi. Je však o něj veliký zájem - opět nám přibylo dalších 30 nových objednatelů z řad škol a knihoven.

Číst dál: Velký zájem o časopis

Další zastávka naší výstavy

Výstava nejlepších prací z loňské soutěže Vícejazyčnost je bohatství je opět ke shlédnutí. Tentokrát je umístěna v Centru volného času Měšicích.

Číst dál: Další zastávka naší...

Co nového na našich stránkách

Jistě jste si již všimli, že k některým článkům můžete přidávat vaše komentáře, které se dají sdílet na Facebooku. Nově jsme dále doplnili fotogalerie z akcí za poslední více než půlrok. Největší rozšíření je pak na stránkách časopisu Kamarádi, kde jsme do sekce Hry přidali kvízy, které byly otištěny v jednotlivých číslech.

 

Číst dál: Co nového na našich...

Kamarádi na Světu knihy

svet knihy 2014Dětský časopis Kamarádi se zúčastnil veletrhu Svět knihy 2014 v Praze

Pokračujeme v naší spolupráci s Rosteme s knihou a Světem knihy a zúčastnili jsme se doprovodného programu této významné akce na podporu knih a čtenářství. Představili jsme i zde náš dětský vícejazyčný časopis a dětskou soutěž a dále publikace v menšinových jazycích spolu s naším partnerem - Domem národnostních menšin.

Číst dál: Kamarádi na Světu knihy

Další ročník Kamarádů

kamaradi01-2014-1Právě vychází 2 nová čísla našeho krásného časopisu Kamarádi. V letošním prvním čísle vyhlašujeme novou soutěž ČTEME S KAMARÁDY. Ve druhém čísle pro velký zájem z loňska vyhlašujeme druhý ročník soutěže Vícejazyčnost je bohatství 2014.

Číst dál: Další ročník Kamarádů

Noc s Andersenem

NSA-logoDětský časopis Kamarádi se poprvé připojil k projektu Noc s Andersenem. 

Jak jste se měli o letošní Noci s Andersenem? My báječně. Časopis Kamarádi se totiž stal partnerem této jedinečné akce na podporu knih a dětského čtenářství. Zúčastnili jsme se zábavného odpoledne s komisařem Vrťapkou, kde bylo možné představit i náš časopis.

Číst dál: Noc s Andersenem

Nový kamarád - komisař Vrťapka

vrtapkamorkes-logo-maleNovým partnerem časopisu Kamarádi se stalo nakladatelství Morkes s.r.o., které je vydavatelem známých dětských knížek o komisaři Vrťapkovi.
Nakladatelství Morkes bylo založeno v roce 2013 a zaměřuje se na produkci ilustrovaných knih pro děti a mládež, v čele s knižními tituly komisaře Vrťapky. Společnost se věnuje vydávání původní české literatury s důrazem na didaktickou nadstavbu a snaží se přinášet kvalitu a originalitu.
Pro začátek nám nakladatelství přislíbilo věnovat knihy do soutěží, které časopis Kamarádi vyhlašuje, do budoucna nejsou vyloučeny i jiné společné aktivity s naším časopisem.

Kamarádi partnerem Noci s Andersenem

Časopis Kamarádi se stal partnerem projektu Noc s Andersenem. Tímto děkujeme knihovníkům a pracovníkům Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky (SKIP).
Pohádková Noc s Andersenem se koná už po čtrnácté 4. dubna 2014. Mezi zaregistrovanými účastníky najdeme letos děti z řecké Soluně, afrického slumu Amani Kibera, Zoo v Jihlavě či Českou školu v Kodani, ale především celou řadu českých, slovenských, slovinských či polských knihoven a škol. Letos se vše bude točit kolem desátých narozenin komisaře Vrťapky, který bude hrdinou společné noční soutěže.
www.nocsandersenem.cz