slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Kvízy vědomostní

Olympijské hry

olympiadaNejvětším sportovním svátkem roku 2024 jsou bezpochyby letní olympijské hry. Co vše víš o olypiádách, a to jak těch starověkých řeckých, tak o olympiádách moderních si zkus v tomto kvízu. Odpovědi na všechny otázky nejdeš i ve vydání časopisu Kamarádi 3/2024, který se věnuje tématu olympijských her.

Číst dál: Olympijské hry

Kalendář svátků

kalendar svatkuLidé vynalezli kalendář již dávno a svět bez něj si dnes už neumíme představit. V kvízu je několik otázek týkajících se kalendáře jako takového a pak tam najdete otázky k tradičním svátkům, které se během roku slaví - a to nejen v České republice. Kvíz jsme připravili ke speciálnímu vydání časopisu Kamarádi 1/2024, který se věnuje svátků slaveným různými národy.

Číst dál: Kalendář svátků

Karlův most

Karluv mostKarlův most je symbol Prahy a celé České republiky a je známý po celém světě.Zároveň kulturní a historický poklad českého národa s nesmírnou hodnotou. V kvízu si můžeš vyzkoušet, co o něm víš. Správná odpověď s vysvětlením se ukáže hned po zodpovězení otázky. Mnohem více se však dozvíš v naší knížce Karlův most, pražský poklad

Číst dál: Karlův most

Poznej květiny

kviz kvetinyJak vypadá růže, tulipán či sněženka, jistě všichni vědí. Ale jak vypadá šafrán nebo ibišek, tak to už bude možná těžší. Kvíz byl vytvořen pro speciální česko-ukrajinské číslo Kamarádi 2023/4 - a proto je kvíz také dvojjazyčný.

Číst dál: Poznej květiny

Symboly České republiky

symbolyCo má společného státní vlajka, královská koruna a lípa? Jsou to národní symboly naší republiky. Patří mezi ně také státní znak a hymna. Co ale o těchto věcech víte? Kvíz patří k publikaci Vyprávění o symbolech České republiky vydané v roce 2021.

Číst dál: Symboly České republiky

Olympští bohové

olympaneOlympané – tak se říká nejvýznamnějším bohům v řecké mytologii, kteří sídlí na pohoří Olymp. Některé z nich budete asi znát, ale pokud si nejste jistí, přečtěte si o nich nejprve v Kamarádech 5/2021a pak se pusťte do kvízu.

Číst dál: Olympští bohové

Kraje České republiky

kviz krajeČeská republika se neoficiálně dělí na Čechy, Moravu a Slezsko, ale především se dělí na menší území - kraje. Kolik krajů je, kde leží a jak se jmenují krajská města? Na podobné otázky je zaměřen tento kvíz.

Číst dál: Kraje České republiky

100 let Československa

100letV roce 2018 jsme oslavovali výročí 100 let od založení Československa. Tomuto tématu se věnoval i náš časopis Kamarádi 2018/6. Odpovědi na otázky z tohoto kvízu i další zajímavosti naleznete právě v něm.

Číst dál: 100 let Československa

Lunární kalendář a Nový rok

lunarni-novy-rokLunární nový rok také známý jako Čínský oslavují lidé z jihovýchodní Asie, tam kde se řídí lunárním (přesněji lunisolárním) kalendářem. Svátek připadá na úplně jiný den než 1. ledna. Letos se slavil 16. února. O tomto svátku jsme psali v Kamarádech 2018/1

Číst dál: Lunární kalendář a...

Kalendář a roční období

obdobiVědomostní kvíz k hlavnímu tématu Kamarádů č. 2/2017. Otázky se týkají střídání čtyřech ročních období a různých zajímavostí kolem kalendáře.

Číst dál: Kalendář a roční období

Svatý Trifon Zarezan

trifonSpeciální kvíz ke svátku Svatého Trifona Zarezana, je určen spíše starším a dospělým. Že o tomto svátku nic nevíš? Nevadí můžeš si jen tak tipnout. Více se o něm můžeš dozvědět ZDE a o jeho pražských oslavách, které náš spolek pořádá ZDE.

Číst dál: Svatý Trifon Zarezan

Čeští vynálezci a objevitelé

vynalezyBaví tě věda a technika? V Kamarádech č. 4/2016. Jsme měli originální deskovou hru o českých vynálezcích objevitelích. Ve hře a dalších článcích nalezneš odpovědi na spousty otázek z tohoto kvízu.

Číst dál: Čeští vynálezci a...

Karel IV. a jeho pozoruhodný život

karelVelký kvíz ke hře Karel IV. a jeho pozoruhodný život z Kamarádů č. 1/2016. Hned po zodpovězení každé otázky se ukáže správná odpověď a krátká zajímavost navíc. Ke každé otázce uvádíme doprovodný obrázek. Hlavním zdrojem obrázků i informací je Wikipedie.

Číst dál: Karel IV. a jeho...

Kvíz na Muzejní noc

PMN2015Poměrně těžký jazykový kvíz, připravený na Pražskou muzejní noc 2015. Byl otištěn v Kamarádech č. 2/2015

Číst dál: Kvíz na Muzejní noc

Kvíz z Noci s Andersenem

NSA-logoS naším časopisem jsme se zúčastnili Noci s Andersenem. Pro malé čtenáře jsme připravili mimo jiné i následující kvíz, který byl později otištěn v Kamarádech č. 3/2014

Číst dál: Kvíz z Noci s Andersenem

Kvíz Cyril a Metoděj

cyril metodejZkuste si kvíz o věrozvěstech Cyrilovi a Metodějovi, který byl otištěn v Kamarádech č. 3/2012

Číst dál: Kvíz Cyril a Metoděj