slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi01 2024 01
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Laskavost – mezi lidmi most

logo laskavostPod tímto záhadným názvem se skrývá nová iniciativa, do které se časopis Kamarádi zapojil. Cílem je poukázat na to, že příslušníci národnostních menšin jsou součástí české společnosti a že si navzájem můžeme poskytovat poučení či kulturní zážitky.

Iniciativa bude zakončena galavečerem, na kterém lidé z různých národností představí kulturní program. Pro děti z pražských škol, ale i pro pražské seniory připravujeme zvláštní program – dílnu s multikulturním zaměřením. V dílně pod vedením našeho lektora nebo i sami podle foto či video návodu můžete vyrábět náramky v barvách vlajek různých národů.

Metodický a pracovní list k dílně (ke stažení a vytisknutí)

Náramky v barvách loga projektu

Použijte vlny v barvách projektu Laskavost – mezi lidmi most – zelená, modrá a červená a vyrábějte náramky podle návodu. Pokud se vám líbí symbol srdce, které je obsažené i v logu iniciativy, navlékněte si korálek ve tvaru srdce.

Rozhodnete-li se takové náramky vyrábět, můžete je následně věnovat hostům galavečera a tímto zapojíte i vaši organizaci do projektových aktivit. Ale hlavně prokážete laskavost jinému, neznámému člověku, a to je cílem našeho snažení!

Kontaktujte nás – e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či na telefon +420 603 103 928.