slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Aktuální číslo časopisu  Kamaradi04 2021 Soutěž banner soutez 160x400Pražská příloha časopisu Jak rostla Praha 2020 01
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Festivalové babí léto

... aneb kde nás můžete potkat na konci léta.

2020 Barevna devitka 03Také letos se s naším časopisem zúčastníme několika zajímavých festivalů na různých místech Prahy. Většinou budeme osobně přítomni a jako vždy máme připravené zajímavé hry, kvízy a také tvoření s národnostně menšinovou a multikulturní tematikou. Všude ale budeme rozdávat náš časopis, případně další publikace, které vydáváme.

Multikulturní festival Barevná devítka

28. srpna 2021 v pražském parku Podviní ve Vysočanech

Rozmanitá hudba, vůně koření a jídla z celého světa – taková je nabídka tradičního multikulturního festivalu Barevná devítka. Na hlavní scéně ochutnejte world music v podobě žhavých kubánských rytmů nebo afrických bubnů. Součástí festivalu je také přehlídka české hudby a tradičních řemesel Celé Česko na devítce. Letošní ročník festivalu proběhne v sobotu 28. srpna 2021 v pražském parku Podviní ve Vysočanech, vstup je zdarma.

Poznejme se, sousedé

5. září 2021, park na Parukářce, Praha 3

Kulturně společenská akce pro celou rodinu pořádaná na podporu integrace cizinců. 

2021 plakat cestouCestou zemí Českou

17. září 2021, od 13:15, Viniční dům - Chuchelská 6

Jedinečnou rodinná akci, kde na Vás dýchne staročeská atmosféra. Budete si moci vyzkoušet nejrůznější staročeská řemesla: ražbu mincí, provaznictví, kovotepectví, drátenictví, šperkařství a mnoho dalších. Užijete si jedinečný staročeský vyřezávaný kolotoč na ruční pohon, povozíte se ve staročeském taxi a vyzkoušíte mnoho staročeských her. Po celou dobu Vás bude doprovázet hudba dobového flašinetu.

Zažít město jinak

18. září 2021, Adamovská ulice v Michli

Zažít město jinak (ZMJ) jsou sousedské slavnosti, jejichž náplň vytvářejí sami obyvatelé daných lokalit. Jsou založené na principu společného sdílení veřejného prostoru, vzájemné výpomoci a dobrovolnickém nasazení místních organizátorů a mnoha dalších subjektů. Jsou otevřené všem věkovým a zájmovým kategoriím.

Knižní veletrh Svět knihy

25. září 2021, sobota od 10 hodin

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival - největší svátek knihy v České republice. Letos probíhá od 23. do 26. září.
Na veletrhu představíme program Namaluj pohádku – workshop s ilustrátorkou dětského časopisu Kamarádi Sevdou Kovářovou. Kreativní program, který vám odhalí tajemství, jak nakreslit poutavé ilustrace pro děti. Milujete pohádky? Tak je namalujte! Výtvarný materiál zajištěn.