slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Křest nové publikace pro děti

2022 prezentace knihy plakat

Městská knihovna v Praze - Ústřední knihovna (klubovna),
Mariánské nám. 98/1, Praha 1, úterý 15. února od 17 hod.

V prosinci 2021 jsme vydali publikaci "Vyprávění o symbolech České republiky", která je určena na podporu integrace dětí s odlišným mateřským jazykem na území Prahy a na jejich seznámení s českými reáliemi. Materiál má jak tištěnou, tak interaktivní elektronickou podobu, kterou můžete využívat k práci ve třídách nebo skupinách, například i prostřednictvím elektronické tabule.

Kniha vychází s finanční podporou Magistrátu hlavního města Prahy.

Vyprávění o symbolech České republiky

2022 krest symboly 012022 krest symboly 02I přes nejasný vývoj koronavirových opatření se klubovna Městské knihovny v Praze zaplnila tak akorát – tedy přibližně 40 účastníky křtu naší knihy. Autoři knihy jim přiblížili, jak kniha vznikala.

Pro spisovatelku Ivonu Březinovou to byla docela nová zkušenost, protože téma textu, který měla napsat, si nevymyslela sama, ale dostala ho od nás zadané. Text se průběžně ladil tak, aby byl srozumitelný i dětem s horší znalostí češtiny.

Ani ilustrace knihy nevznikaly jednoduše. Ilustrátorka Sevda Kovářová vyprávěla o tom, kolik slepých uliček musela projít, než objevila ty pravé techniky – dokreslovaná koláž, lidové vystřihovánky, patinované papíry a ručně psané titulky.

Tereza Blažková, která nám namluvila audioknihu, zápolila v době nahrávání s chřipkou, ale na výsledku to vůbec není znát.

S on-line verzí knihy krátce pohovořil Michal Kovář, který ji vytvořil a který má na svědomí celou tuto webovou stránku.

Celý podvečer si natáčela Česká televize do pořadu Sousedé – o životě národnostních menšin v ČR. Jakmile bude jasný termín vysílání, uvedeme ho zde.

2022 krest symboly 032022 krest symboly 04