slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Aktuální číslo časopisu Kamaradi05 2022
Vícejazyčnost je bohatství banner vysledky 2022 banner prace 2022
Dejte známky našemu časopisu zakovska
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Prezentace našich aktivit na konci léta 2020

2020 Barevna devitka 03Letošní babí léto nám přineslo několik příležitostí, jak prezentovat naše aktivity. Většina z nich proběhla venku, tak je naštěstí nemohly nepřiznivé epidemiologické podmínky překazit. Uvádíme zde krátký výčet akcí, na kterých byly prezentovány projekty Kamarádi, Multikulturní programy do škol, ale i další aktivity našeho spolku.

2020 Barevna devitka 012020 Barevna devitka 022020 Cestou zemi ceskou 012020 Cestou zemi ceskou 032020 Cestou zemi ceskou 022020 Cestou zemi ceskou 042020 Zazit mesto 012020 Zazit mesto 02

Zapojili jsme se do iniciativy Laskavost – mezi lidmi most. Jde o projekt na podporu vzájemného poznávání a dialogu mezi národnostními menšinami a českou společností. Své cíle bude plnit prostřednictvím vzdělávání, kultury a poskytováním zážitků. Na setkání organizovaném v rámci projektu jsme prezentovali i naše aktivity.

26. srpna jsme se zúčastnili Semináře pro žadatele o poskytnutí dotace v dotačních programech Úřadu vlády, Odboru lidských práv a ochrany menšin v Hrzánským paláci. Zde byl časopis Kamarádi volně k rozebrání.

28. srpna proběhla prezentace časopisu na tradiční Noci s Andersenem v knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti.

29. srpna jsme měli stánek na festivalu Barevná devítka v Praze, kde probíhala prezentace našich aktivit. Děti i dospělí si u nás mohli vyplňovat vzdělávací či zábavné kvízy, soutěžit, vyrábět nebo si pouze odnést publikace či pracovní listy. Návštěvnost festivalu byla vysoká, nicméně organizátoři museli udržovat počet návštěvníku na 1000. Odhadujeme však, že během celého odpoledne se na našem stánku zastavilo více než 500 osob.

5. září proběhl na Rohanském ostrově Respect Festival, a to za účasti bulharského hudebního virtuóze Ivo Papasova s jeho Wedding Bandem. S tímto festivalem jsme letos navázali novou spolupráci. Zde byl časopis k rozebraní na stánku určeném pro děti.

6. září proběhla v parku Parukářka na Praze 3 akce Poznejme se sousedé. Pořadatelům jsme do dětské soutěže poskytli pohádky z našeho časopisu v různých jazycích. Na infostánku pak byl časopis k dispozici.

18. září proběhl v DMM v Modřanech festival Cesta zemí českou. Tuto akci jsme spolupořádali. Jsme za tuto příležitost velice rádi, protože letošní návštěvnost festivalu byla velká – přibližně 400 osob. Na stánku jsme měli dvě výtvarné dílny a jak jinak, prezentovali jsme naše vzdělávací aktivity pro děti.

19. září jste nás mohli potkat na již tradiční akci Zažít město jinak. Byli jsme v Nuslích, jako součást stánku DNM. Pro děti jsme připravili multikulturní tvoření – náramky přátelství v barvách vlajek různých národů. Dílna byla součástí iniciativy Laskavost – mezi lidmi most.

Všem partnerům, kteří nám umožnili účast na jejich akcích velice děkujeme a přejeme jim, ať se drží v této nevlídné době.