slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Oslavy 10. narozenin časopisu

prani koprivnice 05Časopis Kamarádi letos slaví kulaté výročí. Na světě je již 10 let, a proto si výročí během roku 2021 připomínáme.

Během jara jsme vyzvali odběratele časopisu, aby nám vyplnili krátkou anketu o tom, jak se jim časopis líbí a nelíbí. Od dětí jsme k výročí dostávali velmi kreativní přáníčka. Učitelé a knihovníci nám psali gratulace, ale i děkovné e-maily, které nás také potěšily. Dárky od nás putují poštou k těm, kteří poslali nejzajímavější přáníčka. Dále odměňujeme 10 z vás, kteří jste vyplnili anketu. 

Součástí oslav byla také výstava ilustrací a grafického zpracování časopisu Kamarádi.

Výstava časopisu Kamarád

Jak dopadla anketa?

Vyzvali jsme odběratele časopisu, aby nám vyplnili krátkou anketu o tom, jak se o něm dozvěděli, jak s časopisem pracují, co se jim na časopisu líbí a nelíbí. Pro děti byly v anketě připraveny jiné otázky než pro dospělé. Získali jsme takto odpovědi od 32 dospělých, což byly z velké většiny učitelky ze škol, na něž časopis zasíláme, a od 24 dětí. Anketa nám prozradila, že dospělí se dozvěděli o časopisu hlavně z internetu, že na časopisu oceňují zejména kvalitu obsahu a výběr témat, že se jim nejvíce líbí pohádky a pověsti. Na webových stránkách nejlépe hodnotí kvízy a pracovní listy ke stažení. Děti se s časopisem seznamují nejčastěji ve škole, mají v něm nejraději návody na vyrábění a na jeho webových stránkách to jsou hry a kvízy. Děti také preferují kresby před fotografiemi. Potěšilo nás, že všechny jazyky, které v časopisu používáme, si mezi dětmi najdou své příjemce.
Z odpovědí na volnou otázku – Co se jinam nevešlo (náměty a připomínky) – jsme za všechny vybrali odpověď paní učitelky Ireny Stodolové ze ZŠ a MŠ G. Przeczka v Třinci: „Vaše práce je neocenitelná, snažíte se nenásilným způsobem přiblížit nám celý svět, pohádky nesmírně obohacují naše vnímání.

Otázky pro dospělé:2021 anketa 1 dozvedel2021 anketa 2 libi2021 anketa 3 rubriky2021 anketa 4 web

Otázky pro děti:2021 anketa 5 dozvedel2021 anketa 6 tisteny2021 anketa 7 web

Jaká jsme dostali přáníčka?

Čas je drahocenná věc, a proto si velice vážíme faktu, že mnoho dětí a školních kolektivů věnovalo ten svůj čas tomu, aby nám vyrobily přáníčka k výročí na míru. Dostali jsme nápaditá a velmi kreativní přání, kde je vidět, že děti a jejich učitelky nás dobře znají a přemýšlely, jak nás svým přáním potěšit. Představte si, v Kopřivnici děti dokonce vytvořily vlastní narozeninový dort s velkou desítkou! Jak se jim povedl, posuďte sami z narozeninového plakátu, který vyrobily!

prani koprivnice 02prani koprivnice 04 prani koprivnice 01prani koprivnice 03 prani sumburk 01prani sumburk 02prani sumburk 03prani sumburk 04

Děkujeme srdečně všem malým i velkým čtenářům za milá přání! Jste pro nás inspirací a jste to vy, kdo dává našemu úsilí smysl a cíl. Těšíme se na další spolupráci s vámi.