slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Aktuální čísla časopisu Kamaradi02 2022 Kamaradi01 2022 Publikace - Vyprávění o symbolech České republiky vypraveni o symbolech 2021
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Prezentace časopisu Kamarádi

prezentace-rsk-smallDne 21. listopadu, při příležitosti setkání partnerů celostátní kampaně Rosteme s knihou byl prezentován časopis Kamarádi a soutěž Vícejazyčnost je bohatství.

Setkání proběhlo v Malém sále Městské knihovny v Praze. Náš projekt se stal partnerem této prestižní iniciativy teprve letos, ale zato úzce a velice rádi spolupracujeme. Časopis Kamarádi bude prezentován i v rámci knižního veletrhu Svět knihy, který je zřizovatel kampaně Rosteme s knihou.

V zahraničí je běžné, že spolu subjekty státního či neziskového a ziskového sektoru úzce kooperují a využívají svých specifických možností a prostředků k zajištění co nejširší a efektivní propagace četby.
Kampaň Rosteme s knihou se proto v tomto ohledu snaží o propojení aktérů na poli podpory dětského čtenářství. Mezi partnery patří knihovny, nakladatelé, občanská sdružení, divadla a další instituce a projekty. V současné době kampaň Rosteme s knihou zaštiťuje 36 subjektů a stále přibývají další zájemci.
Setkání umožnilo každému představit svůj projekt a aktivity, inspirativní prezentace přispěly k přehledu jednotlivých partnerů o práci druhých. Všem se naskytla příležitost k výměně profesních kontaktů a vzájemnému propojení svých aktivit. Diskutovalo se nad společným tématem čtenářské gramotnosti, každý se vřele podělil o své zkušenosti a naslouchal radám ostatních. Ze setkání vyplynuly možnosti vzájemné spolupráce, někteří partneři již jednali o jejích konkrétních formách.