motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální číslo časopisu  Kamaradi04 2020 1 Galerie prací Vicejazycnost 2020 banner galerie 160x120Pražská příloha časopisu Prazska abeceda PDF 1Bonus - Jedna multimediální lekce angličtiny
hrava anglictina
%MCEPASTEBIN%
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Kamarádi na Světu knihy 2015

RSK
SK2015-04
Dětský časopis Kamarádi se zúčastnil veletrhu  Svět knihy 2015 v Praze
14. 5. 2015 od 11 h.
SÁL ROSTEME S KNIHOU, Pravé křídlo průmyslového paláce

I letos se náš spolek Zaedno a časopis Kamarádi zapojil do mezinárodního knižního veletrhu a to hlavně díky partnerství s kampaní Světa knihy na podporu dětského čtenářství – Rosteme s knihou.

SK2015-06 Proběhl křest přílohy časopisu Kamarádi – prvního bulharsko-českého dětského zpěvníku. Je to barevná a veselá sbírka, která obsahuje původní písně přeložené do češtiny, notované a s popisem lidových tanců, folklorních oblastí a lidových nástrojů Bulharska. Vystoupily zde Sevdalina Kovářová – vedoucí projektu Kamarádi a zároveň ilustrátorka časopisu, Doc. Veselka Tončeva, Ph.D. – etnomuzikoložka, Mgr. Božana Niševa, Ph.D. – lingvistka a Maja Madarová – odbornice na publikace.

Publikum tvořili děti z Bulharské školy v Praze, ale i další zvědavé dětičky i dospělí, které bulharský folklor zaujal. Na prezentaci se nejen povídalo, ale i tleskalo do rytmu, zpívalo a tančilo. Hlavní hrdinkou dne se stala „veselá Veselka" – skvělá paní doktorka věd, která to s dětmi umí. Děti si ji oblíbily natolik, že si vyžadovaly přídavky písniček a tanců, které se vyučovaly přímo v Sále Rosteme s knihou v pravém křídle Průmyslového paláce.

Po celou dobu trvání veletrhu byl časopis a další naše publikace vystaveny na stánku Domu národnostních menšin.

SK2015-01SK2015-02SK2015-03SK2015-05