motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální číslo časopisu  Kamaradi04 2020 1 Galerie prací Vicejazycnost 2020 banner galerie 160x120Pražská příloha časopisu Prazska abeceda PDF 1Bonus - Jedna multimediální lekce angličtiny
hrava anglictina
%MCEPASTEBIN%
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Kamarádi partnerem Mezinárodního dne Romů

MDR-2015 V Novém Jičíně proběhly oslavy k příležitosti k Mezinárodního dne Romů

Ve středu 8. dubna oslavili Romové na celém světě Mezinárodní den Romů (MDR). V České republice se MDR slaví od 90. let. Letošní ročník oslav se konal na celé řadě míst po celé republice.
Kulturní akci, která se konala v Novém Jičíně podpořil též náš časopis pro vícejazyčné děti a multikulturní výchovu Kamarádi, který zde byl též prezentován.

Na Základní škole Tyršova 1, byla přednáška s projekcí na téma Dějiny Romů – od historie Romů v nejstarších dobách a jejich putovaní do Evropy až po tragickou historii romského holocaustu z 2. světové války. Součástí přednášky byla také ochutnávka romského jídla, prodej romské hudby, romské periodika zdarma. Přednášející přednášky byl Mgr. Michal Schuster z Muzea romské kultury v Brně. Odpoledne pokračoval stejný program v Čajovně Archa. V Martin Café se konal klavírní koncert mladého virtuóza Patrika Kača, zazněla také romská mezinárodní hymna Dželem Dželem a o Poštaris avel. Slavnostní zakončení proběhlo v Caffe music bar, kde vystoupial hudební skupina Trinagl Band z Přerova a místní taneční soubor Cikne Čhave.