motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální číslo časopisu  Kamaradi04 2020 1 Galerie prací Vicejazycnost 2020 banner galerie 160x120Pražská příloha časopisu Prazska abeceda PDF 1Bonus - Jedna multimediální lekce angličtiny
hrava anglictina
%MCEPASTEBIN%
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Rosteme s knihou 2015

rsk-2015RSKSetkání partnerů a spolupracovníků kampaně

7. prosince 2015 jsme se, jako jeden z partnerů, zúčastnili velmi zajímavého a inspirativního setkání – setkání partnerů celostátní iniciativy na podporu četby Rosteme s knihou, které se konalo v Knihovně Václava Havla v Praze. Iniciativu organizuje Svět knihy, s.r.o. za podpory Ministerstva kultury.

Kampaň Rosteme s knihou je členem evropské skupiny EU READ, která sdružuje významné zahraniční organizace propagující četbu například v Německu, Velké Británii, Švýcarsku, Nizozemí, Belgii, Itálii, Rakousku, Norsku. Tato skupina se v letošním roce stala samostatnou neziskovou organizací a v říjnu proběhlo její první zasedání. Pražské setkání přineslo celou řadu zajímavých poznatků a zkušeností, které by organizátoři chtěli přenést do českého prostředí a sdílet je.
Cílem našeho setkání byla diskuse o možnostech, podmínkách a současných aktivitách podporujících četbu v České republice. Každý z partnerů se o zvyšování čtenářské gramotnosti zasazuje prostřednictvím nejrůznějších aktivit, z nichž některé mají evropský význam či potenciál. Společně jsme debatovali o problematice v našem kontextu, o společném postupu vůči autoritám, o vyvolání celospolečenské debaty. Věříme, že nám může pomoci ověřená zkušenost zahraničních kolegů a organizací, jejichž činnost byla na setkání představena.
Prezentován byl např. společný projekt Ústavu pro českou literaturu Akademie věd., a Národní knihovny ČR, který se zabývá výzkumem čtenářů a čtení v České republice.
Setkání zahájila paní Dana Kalinová, ředitelka Světu knihy a pan Michael Žantovský, ředitel Knihovny Václava Havla. Setkání se zúčastnil také Prof. PhDr. Jiří Trávníček, M. A. a řada dalších významných českých vědců, vydavatelů, ilustrátorů, knihkupců a představitelů neziskového sektoru.
Časopis Kamarádi prezentovala Sevdalina Kovářová – vedoucí projektu a ilustrátorka časopisu. Časopis Kamarádi zde byl k nahlédnutí a to hned v několika tištěných číslech.