motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální číslo časopisu  Kamaradi05 2020 1 Galerie prací Vicejazycnost 2020 banner galerie 160x120Pražská příloha časopisu Prazska abeceda PDF 1Bonus - Jedna multimediální lekce angličtiny
hrava anglictina
%MCEPASTEBIN%
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Časopis Kamarádi - inkluze a integrace

inkluze-integrace20. dubna 2016, Café Louvre, Praha 1

Časopis Kamarádi nechyběl ani na panelové diskuzi Otazníky současného školství: inkluze a integrace z cyklu Dialogue Talks pořádané občanským sdružením Mozaiky Platform Dialog. Akce proběhla 20. 4. 2016 v Café Louvre. Tohoto setkání se zúčastnilo mnoho odborníků a pedagogů a časopis se rozdával účastníkům. Následně vedoucí projektu Kamarádi paní S. Kovářová odpovídala jednotlivcům na dotazy spojené s časopisem a jeho záměrem.

Cílem diskuse bylo poskytnout platformu k setkávání nad aktuálním tématem inkluze a integrace a umožnit tak pochopení současných problémů společnosti.

Od příštího školního roku vchází v účinnost novela školského zákona, která vytváří podmínky pro společné vzdělávání co největšího počtu žáků na běžných základních školách. A to včetně těch žáků, které dosavadní systém odkláněl ve většině případů do škol praktických a speciálních. V reakci na tuto změnu se začalo ozývat velké množství odpůrců, kteří se snaží nástup inkluzivního vzdělávání omezit nebo alespoň zbrzdit. Setkání mimo jiné odpovídalo na otázky: Jak by měla vypadat ideální škola současnosti? Je rozdíl mezi integrací žáků se sociálním, mentálním či tělesným hendikepem a inkluzivním vzděláváním?

Na tyto a podobné otázky se pokusili odpovědět Jan Sokol, filosof a bývalý ministr školství, Stanislav Štech, náměstek ministryně školství a další. Diskusi moderovala Magdaléna Trusinová, redaktorka ČRo.