motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální číslo časopisu  Kamaradi05 2020 1 Galerie prací Vicejazycnost 2020 banner galerie 160x120Pražská příloha časopisu Prazska abeceda PDF 1Bonus - Jedna multimediální lekce angličtiny
hrava anglictina
%MCEPASTEBIN%
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Prezentace Kamarádů na Zažít město jinak

michle2016-0117. září 2016, Praha 4-Michle

zmj logoZažít město jinak jsou sousedské slavnosti, jejichž náplň vytvářejí sami obyvatelé daných lokalit.
Jsou založené na principu společného sdílení veřejného prostoru, vzájemné výpomoci a dobrovolnickém nasazení místních organizátorů a mnoha dalších subjektů. Letos jsme se této slavnosti zúčastnili už podruhé.

michle2016-03michle2016-02Vše probíhalo 17. září a my se setkali v Michli, kde byl hlavním organizátorem této zajímavé akce pražský Dům národnostních menšin. Byly jsme čtyři kamarádky a každá z nás pochází z jiné země – z Bulharska, Ruska, Slovenska a z Vietnamu. Co nás spojuje je spolupráce s časopisem Kamarádi, ale hlavně to, že jsme každá na svůj původ, národní jazyk a tradice pyšná a rády se o to podělíme s ostatními. A co jsme předvedly? Předčítaly jsme dětem básně a pohádky v různých jazycích a vyprávěly jsme jim o tradicích spojených s našimi zeměmi. No nebylo to jednoduché. Recitovat básně bez mikrofonu na ulici plné lidí, kteří se přišli bavit, povídat si a ochutnávat cizokrajná jídla... Odvaha nám nechyběla, ale příště si vezmeme raději mikrofon a možná i moderátora, aby nás uvedl a představil. V Hyde parku bychom se asi neprosadili. Nicméně děkujeme všem trpělivým rodičům a hlavně jejich dětem, které se s námi podělily o chvíle svého času a krásně poslouchaly, odpovídaly na otázky nebo i zpívaly.