slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi05 2023 01
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Muzejní noc v brandýské synagoze

2017-mn-brandys-01 festival-muzejnich-noci-2017
26. května 2017, 18. hodin
synagoga v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi

U příležitosti Muzejní noci 2017 jsme představili projekt Kamarádi.

Pod vedeím Sevdy Kovářové si děti i dospělí mohli v rámci výtvarné dílny zkusit vyrobit krásné papírové květiny podle návodu z časopisu Kamarádi. Někteří se naučili psát písmena hlaholice a nově jsme pro zájemce připravili lekci psaní ještě jednoho, pro nás neméně záhadného a zajímavého písma – hebrejštiny. Ti se po krátkém seznámení s tímto prastarým písmem pokoušeli napsat několik písmenek, slov či dokonce vlastní jméno právě v hebrejštině. Pozor si muselí dát také na to, že se píše zprava do leva a pouze samohlásky!

Souběžně probíhala právě v brandýské synagoze výstava vybraných dětských prací ze soutěže Vícejazyčnost je bohatství. K obohacení programu muzejní noci jsme přispěli s prezentací časopisu a pracovními listy s multikulturní tématikou.

Organizátoři brandýské Muzejní noci místním obyvatelům i návštěvníkům přiblížili historicky cenná a významná místa jako jsou Oblastní muzeum, Krajířské náměstí, synagogu, Katovnu, kostel sv. Vavřince, pivovar a zámek. Připomenuta byla též významná osobnost – jediná vládnoucí žena na českém trůně – Marie Terezie. Letos oslavujme 300. výročí od jejího narození.