slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Noční cesta do pohádky

2019 muzejni noc 01

8. června 2019,
19.00 hod do 21.00 hod
Dům národnostních menšin, Praha

Letos jsme pojali prezentaci vzdělávacích projektů spolku Zaedno na Pražské muzejní noci jako cestu do pohádky. A byla to cesta veselá, pestrá a inspirující.

2019 muzejni noc 02

Keď ku mne príde sen,
vždy vchádzam do rozprávky.
Ticho jak biely tieň,
prichádza z veľkej diaľky.
Na koči z bielych stúh,
škriatok čo mávnutím všetko zmení...

Vše probíhalo v Domě národnostních menšin v Praze, v místnosti hned vedle recepce. O návštěvníky nebyla nouze, odhadujeme, že se vystřídalo kolem 60 návštěvníků. Děti a rodiče si užili naše workshopy, vzdělávací kvízy a výrobu šperků a odznaků. Vše bylo laděno do pohádkového stylu, podobně i jako náš časopis Kamarádi, který jsme prezentovali.

Děti se setkaly s pohádkovými postavami Krakonošem, Bílou paní, Lesní vílou a Mořskou pannou. Totiž my organizátoři jsme se oblékli do kostýmů a užili jsme si hravý a pohádkový večer spolu s dětmi. Letošní ročník časopisu Kamarádi je totiž ve znamení strašidel a děti se v něm seznámily s mnoha novými pohádkovými postavami z různých národů. Například s Bludnikem a divokou Bertou. Proto jsme měli připravené speciální pohádkové kvízy. Největší úspěch však měla výroba šperků. Vyráběly se odznaky, medaile, a dokonce i prstýnky s pohádkovýma postavičkami z našeho časopisu. Večer jsme zakončili, jak jinak než tanci. Řečtí studenti z programu Erasmus, kteří mají pedagogickou praxi v pražském gymnáziu Na Vítězné pláni, nás naučili hned několik řeckých folklorních tanců. Se zájmem si prohlíželi naše časopisy a výukové materiály a od všeho si odnesli po jedné kopii i do Řecka!

Děkujeme všem zúčastněným, a především organizátorce programu Máje Madárové!

2019 muzejni noc 032019 muzejni noc 04