slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Aktuální čísla časopisu Kamaradi02 2022 Kamaradi01 2022 Publikace - Vyprávění o symbolech České republiky vypraveni o symbolech 2021
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Kamarádi v době epidemie

Kamaradi01 2020 1Epidemie koronaviru způsobila v životě každého z nás značná omezení a ovlivnila také projekt Kamarádi. Letošní první číslo časopisu je už vytištěné, ale distribuce tištěné verze je pozastavena z důvodu nepřítomnosti dětí ve školách. Časopis rozešleme, jakmile se tam děti a učitelé vrátí. Prozatím jsme na internetu umístili digitální verzi časopisu, která je obohacena multimediálním a interaktivním obsahem.

Pevně doufáme, že obzvlášť teď, když se děti učí na dálku je náš web užitečný a přináší další možnosti pro zpestření klasické výuky.

Dále se dočtete, co vše zde můžete nalézt.

V sekci hry najdete mimo jiné spoustu her a některé i edukativní, zaměřených na učení se jazyků, rozšíření slovní zásoby, seznámení s různými kulturami a národy. Některé hry se dají hrát až v devíti jazycích a mohou být výzvou nejen pro děti, ale i pro dospělé. Další interaktivní sekcí jsou kvízy rozdělené do čtyř kategorií (jazykové, o zemích a národech, zábavné a vědomostní) a najdete jich zde více než 50. Jsou ideálním prostředek pro upevňování učiva a dají se jednoduše zapojit do vzdělávání na dálku.

 V sekci multimédia najdou zvědavé děti hlavně videonávody na různá tvoření či pokusy (mnohé mají i vzdělávací charakter) a zvukové nahrávky textů v 16 jazycích a nářečích. Texty předčítají vždy rodilí mluvčí. Pokud si budete prohlížet jednotlivé ročníky a čísla časopisu Kamarádi, zjistíte, že jich vyšlo již docela dost, ale také, že u každého čísla jsou přidané zajímavé odkazy, videa a nahrávky. A to vše pro lepší pochopení obsahu hlavně při práci pouze s elektronickou verzí časopisu. Jako přílohy časopisu v posledních třech ročnících jsou zde publikace na výuku českého jazyka pro děti cizinců.

Tyto publikace jsou pohromadě i pod záložkou Ke stažení, kde najdete i další užitečné materiály. Novou položkou jsou Pracovní listy, kde jsou nově vznikající materiály na seznámení se s evropskou jazykovou a kulturní rozmanitostí. Některé z materiálů vznikají ve spolupráci s našimi partnery, jako jsou Dům národnostních menšin a Zastoupení evropské komise v České republice. Další pracovní listy jsou i v části Kreativní vzdělávací programy.

Pro naši další práci bude velkým povzbuzením, pokud naše výukové materiály a hry dětem, rodičům a pedagogům pomůžou v tomto těžkém období. Snažíme se vám přinášet radost z poznání a zábavu v učení!

Vaše redakce časopisu