slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Aktuální číslo časopisu Kamaradi05 2022
Vícejazyčnost je bohatství banner vysledky 2022 banner prace 2022
Dejte známky našemu časopisu zakovska
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Kamarádi v době epidemie

Kamaradi01 2020 1Epidemie koronaviru způsobila v životě každého z nás značná omezení a ovlivnila také projekt Kamarádi. Letošní první číslo časopisu je už vytištěné, ale distribuce tištěné verze je pozastavena z důvodu nepřítomnosti dětí ve školách. Časopis rozešleme, jakmile se tam děti a učitelé vrátí. Prozatím jsme na internetu umístili digitální verzi časopisu, která je obohacena multimediálním a interaktivním obsahem.

Pevně doufáme, že obzvlášť teď, když se děti učí na dálku je náš web užitečný a přináší další možnosti pro zpestření klasické výuky.

Dále se dočtete, co vše zde můžete nalézt.

V sekci hry najdete mimo jiné spoustu her a některé i edukativní, zaměřených na učení se jazyků, rozšíření slovní zásoby, seznámení s různými kulturami a národy. Některé hry se dají hrát až v devíti jazycích a mohou být výzvou nejen pro děti, ale i pro dospělé. Další interaktivní sekcí jsou kvízy rozdělené do čtyř kategorií (jazykové, o zemích a národech, zábavné a vědomostní) a najdete jich zde více než 50. Jsou ideálním prostředek pro upevňování učiva a dají se jednoduše zapojit do vzdělávání na dálku.

 V sekci multimédia najdou zvědavé děti hlavně videonávody na různá tvoření či pokusy (mnohé mají i vzdělávací charakter) a zvukové nahrávky textů v 16 jazycích a nářečích. Texty předčítají vždy rodilí mluvčí. Pokud si budete prohlížet jednotlivé ročníky a čísla časopisu Kamarádi, zjistíte, že jich vyšlo již docela dost, ale také, že u každého čísla jsou přidané zajímavé odkazy, videa a nahrávky. A to vše pro lepší pochopení obsahu hlavně při práci pouze s elektronickou verzí časopisu. Jako přílohy časopisu v posledních třech ročnících jsou zde publikace na výuku českého jazyka pro děti cizinců.

Tyto publikace jsou pohromadě i pod záložkou Ke stažení, kde najdete i další užitečné materiály. Novou položkou jsou Pracovní listy, kde jsou nově vznikající materiály na seznámení se s evropskou jazykovou a kulturní rozmanitostí. Některé z materiálů vznikají ve spolupráci s našimi partnery, jako jsou Dům národnostních menšin a Zastoupení evropské komise v České republice. Další pracovní listy jsou i v části Kreativní vzdělávací programy.

Pro naši další práci bude velkým povzbuzením, pokud naše výukové materiály a hry dětem, rodičům a pedagogům pomůžou v tomto těžkém období. Snažíme se vám přinášet radost z poznání a zábavu v učení!

Vaše redakce časopisu