slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Aktuální číslo časopisu Kamaradi05 2022
Vícejazyčnost je bohatství banner vysledky 2022 banner prace 2022
Dejte známky našemu časopisu zakovska
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Cestou zemí Českou

2020 Cestou zemi ceskou A318. září 2020
Dům dětí a mládeže Modřany

V toto páteční odpoledne, v den krásného babího léta, jsme zúčastnili akce „Cestou zemí Českou“. I přes počáteční obavy pořadatelů z nízké účasti, kvůli epidemiologické situaci, si akce našla své příznivce, a nakonec dorazilo přes 400 návštěvníků.

Na našem stánku se děti a rodiče mohli těšit na časopis Kamarádi a dvě kreativní dílny. O úspěchu dílen hovoří fakt, že před naším stánkem byla skoro nepřetržitě fronta zájemců o „multikulturní tvoření“. Malovali jsme speciální technikou zvířátka podle ukrajinské výtvarnice Marii Primačenko. Další dílna byla inspirována projektem Laskavost – mezi lidmi most. Zde jsme vyráběli náramky přátelství ve barvách vlajek národnostních menšin v ČR.

 

Dům dětí a mládeže v Modřanech disponuje krásnými prostorami, včetně vyhlídkové věže a horolezecké stěny. Využili jsme atrium domu a vystavili jsme tam novou výstavu ilustrací z časopisu Kamarádi ilustrátorky bulharského původu a vedoucí projektu Kamarádi Sevdy Kovářové.

 

Koordinátorce cele této velké akce paní Zuzaně Petrů děkujeme za skvělou spolupráci. Velice si vážíme možnosti se spolupodílet na vzniku kvalitního programu pro děti.