slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Aktuální číslo časopisu Kamaradi05 2022
Vícejazyčnost je bohatství banner vysledky 2022 banner prace 2022
Dejte známky našemu časopisu zakovska
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Letní putování výstav po Čechách a Moravě

2020 uherske hradiste 01Rok 2020 je bohužel ve znamení koronavirové epidemie. Mnoho projektů, ale i naše běžné životy jsou každodenně ovlivňovány změnami, které tato situace přináší. Na jaře byli na dlouhé měsíce zavřené školy, knihovny a další instituce. Se začínajícím podzimem se situace moc nelepší, a navíc se každý den mění. Proto i naše organizace se letos potkává s výzvou plnit své plány a realizovat naplánované projekty. Musíme proto velice poděkovat našim partnerům a sympatizantům ze škol a knihoven, kteří se nám i v této nepříznivé situaci snaží poskytnout zázemí pro naše výstavy, ale i pro další aktivity.

2020 uherske hradiste 022020 uherske hradiste 032020 uhersky brod 012020 uhersky brod 022020 sluhy 012020 sluhy 02Za polední roky jsme vytvořili řadů putovních výstav. Jedná se o výstavy dětských prací z různých ročníků soutěže Vícejazyčnost je bohatství a dále o výstavy ilustrací z časopisu Kamarádi ilustrátorky bulharského původu a vedoucí projektu Kamarádi Sevdy Kovářové.

Jakmile se na jaře otevřely školy, putovala nejnovější výstava dětských prací do Středočeského kraje. Umístili jsme ji od 5. do 20. června v ZŠ Sluhy. V červenci a v srpnu doputovala výstava na Moravu. Byla vystavena v knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti. S oběma organizacemi máme dlouholetou spolupráci a pozitivní zpětnou vazbu.

Další dvě výstavy – Vícejazyčnost z roku 2017 a výstava dětských ilustraci Sevdy Kovářově byly umístěny v další moravské knihovně, a to v knihovně F. Kožíka v Uherském Brodě. V této knihovně jsme vystavovali vůbec poprvé a navázané spolupráce si velmi ceníme.

Na konci srpna a v září byla část výstavy ilustrací z časopisu umístěna na festivalech v Praze. Konkrétně 28. srpna na Barevné devítce a 18. září na akci Cestou zemí českou. Byly to sice jen jednodenní akce, ale jejich návštěvnost byla veliká. Obrazy si prohlédlo celkem více než 1000 osob.

Během výstav propagujeme hlavně časopis Kamarádi a další aktivity, které se s projektem pojí. Proto rovněž vybraným návštěvníkům rozdáváme časopis a další propagační materiály, jako jsou pracovní listy, letáčky atd.