slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

S časopisem Kamarádi na setkání sbírky Pomozte dětem

2022 nros 01Letos jsme poprvé obdrželi dar z Nadace rozvoje občanské společnosti, sbírka Pomozte dětem. Dar ve výši 100 000 Kč jsme použili na dotisk dalších 5000 kusů Ukrajinského speciálu časopisu Kamarádi. Tato dvojjazyčná tiskovina je v ukrajinštině a češtině a pomáhá při zapojení ukrajinských děti do naší společnosti. Dále seznamuje české děti s ukrajinském folklorem prostřednictvím pohádek a s některými reáliemi.

2022 nros 052022 nros 022022 nros 03 2022 nros 04 Dne 25. srpna jsme byli pozváni na slavnostní setkání podpořených organizací 24. ročníku Pomozte dětem a to na Terase Smíchov, v nákupním centrum Nový Smíchov. Předávání symbolických šeků podpořeným organizacím bylo letos součástí akce s názvem Na střeše s NROSkou.

Během akce jsme měli možnost prezentovat časopis Kamarádi a náš spolek, a to hned několika způsoby. Vystavili jsme časopis na improvizovanou nástěnku, kde byly představeny výstupy všech podpořených projektů. Dále byl časopis k dispozici v „e-shop stánku“, kde si návštěvníci mohli za symbolický příspěvek koupit reklamní a další předměty (peníze šly do sbírky Pomozte dětem). Ale hlavně jsme měli možnost promluvit na scéně, kde jsme pověděli, jak projekt vznikl a v čem byl prospěšný. Na scéně jsme také dostali šek, ručně psaný děkovací dopis a k našemu údivu i velký meloun, jakožto symbol milionů, které sbírka mezi neziskovky rozdělila.

Akce byla velice vydařená, měli jsme možnost se nejen prezentovat a poslechnout si prezentace podobně zaměřených organizací, ale navázat nové profesionální kontakty.

Nadaci rozvoje občanské společnosti (NROS) a všem, kteří přispívají do sbírky Pomozte dětem srdečně děkujeme!