slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Přihláška na mezinárodní festival dětských knih

vypraveni o symbolech 2021 Kamaradi03 2022Spolek Zaedno jako vydavatel dětských publikací přihlásil časopis Kamarádi a knihu Vyprávění o symbolech České republiky do soutěže BolognaRagazzi Award pořádané v rámci Boloňského veletrhu dětské knihy. V roce 2023, na příštím ročníku BCBF, bude kromě vítězů a zvláštních ocenění představena také stovka nejlepších prací ze všech kategorií, a to na výstavě s názvem „Úžasná police knih BRAW“. Jsme potěšeni, že naše publikace dostanou šanci představit se na tak významné přehlídce.

2023 bologna plakatV březnu 2023 proběhne prestižní 57. ročník Boloňského veletrhu dětské knihy. Je to největší mezinárodní akce věnovaná dětské literatuře. Od roku 1963 se koná v Bologni každý rok po dobu čtyř dnů v březnu nebo v dubnu. Organizuje ji skupina BolognaFiere.

Většina z více než tisícovky vystavovatelů z desítek zemí jsou vydavatelé nebo výrobci knih (tiskaři, knihaři). Přístup na veletrh je vyhrazen profesionálům zabývajícím se dětskými knihami nebo jejich deriváty: autorům, ilustrátorům, překladatelům, vydavatelům, agentům, knihkupcům, knihovníkům, odborným novinářům, televizním producentům atd. Hlavním cílem účastníků je prodej a nákup práv na překlady a odvozené produkty.

Kromě komerčního hlediska je veletrh známý také cenou BolognaRagazzi Prize, kterou každoročně uděluje porota složená z mezinárodních osobností uznávaných za jejich odborné znalosti v oblasti dětské literatury.