motyl jesterka vazka zajic zaba slavik ptacek holka deda kour deti logo motyl jesterka vazka ruka
Aktuální číslo časopisu  Kamaradi04 2020 1 Galerie prací Vicejazycnost 2020 banner galerie 160x120Pražská příloha časopisu Prazska abeceda PDF 1Bonus - Jedna multimediální lekce angličtiny
hrava anglictina
%MCEPASTEBIN%
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Zvířecí Bingo

bingoZnáš zvířátka a máš je rád? A víš, jak se jmenují v cizích jazycích? tak si zahrej Bingo v 15 jazycích! Je to zábavná a zároveň výuková hra, která na tebe bude v cizích jazycích dokonce i mluvit. Jako bonus si vyzkoušej zahrát v jazyce "tajný". Hra pochází z Kamarádů 3/2018.

Kolo: Body: Zbývá:

1. kuba - 207 bodů

2. katka - 203 bodů

3. Jirka - 193 bodů

4. Robiníček - 192 bodů

5. katka - 184 bodů

Zvířecí bingo – návod ke hře.

Cílem hry je získat Bingo - označit tři políčka v hrací tabulce buď v řádku, nebo ve sloupci či úhlopříčce.

Počítač postupně zobrazuje názvy zvířat v náhodném pořadí. Pokud se objeví název zvířete, které je na některém z políček hrací tabulky, označ toto políčko kliknutím. Pokud zvíře v tabulce není, může se kliknout na horní zelený pruh s názvem zvířete. Kolo končí buď Bingem – tedy označením tří políček v řadě, sloupci či úhlopříčce nebo vyčerpáním všech názvů zvířat. Hraje se celkem na 5 kol a v každém kole se ukáže tabulka s náhodně vybranými zvířaty.

Bodování: za každý správně označený obrázek dostáváš 2 body. Za špatné označení naopak 2 body ztrácíš. Za správné kliknutí na zelený pruh, když zvíře není na obrázcích, máš 1 bod. Za špatné kliknutí 1 bod ztrácíš. Za získané Bingo získáváš 10 bodů. V jednom kole lze teoreticky získat 3 Binga najednou.

Jazyky: hra je k dispozici v 15 jazycích. K některým bohužel není zvukový doprovod. Pokud zvolíš poslední jazyk, označený jako „tajný“, nebudou se zobrazovat názvy zvířat, ale jejich krátký popis v češtině.

Hezkou zábavu.