slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Vícejazyčnost je bohatství banner prace 2022
Aktuální číslo časopisu Kamaradi03 2024 001
Publikace
Karlův most, pražský poklad Karluv most 2023 001
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Vyhlášení soutěže 2015

zucastni_seSpolek Zaedno vyhlašuje III. ročník kreativní soutěže na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce
"Vícejazyčnost je bohatství".

Práce jsou přijímány
od 1. 9. do 19. 10. 2015

Přihláška do soutěže Tisková zpráva Podmínky soutěže

Přihláška je ve formátu PDF - lze ji vyplnit v Adobe Readeru a zaslat zpět e-mailem.

Vážení pedagogové a rodiče, milé děti,

přijměte naše pozvání k účasti v 3. ročníku dětské kreativní soutěže na podporu čtení a psaní v druhém jazyce Vícejazyčnost je bohatství.

web-plakat-soutez_2015 Soutěž Vícejazyčnost je bohatství je určena dětem, které pocházejí z vícejazyčných rodin, národnostních menšin, mají zahraniční kořeny nebo se učí a komunikují vedle češtiny také v dalším jazyce. Je založena na čtení či předčítání literárních děl a vytváření kreseb, ilustrací, komiksů či knížek na námět literárního díla. Soutěž je vyhlášena spolkem Zaedno v rámci projektu Kamarádi. Součástí tohoto projektu je i vícejazyčný časopis Kamarádi. Projektu byla udělena prestižní evropská jazyková cena Label pro rok 2014, poskytována výjimečným aktivitám v oblasti jazykového vzdělávání.

Hlavní ceny v soutěži Vícejazyčnost je bohatství jsou školní výlety pro celou třídu. Letos čeká na výherce celých 7 krásných výletů! Pojede se tradičně na největší lezeckou stěnu v ČR, nově do Techmanie v Plzni, dále do 3D kina, muzea nebo na historické památky po celé republice. Rozdáme i mnoho věcných cen. Udělují se ceny jak pro jednotlivce, tak i pro školy za kolekce prací. Letos máme novinku – za nejlepší spolupráci na soutěži bude oceněn i jeden pedagog – slavnostně bude pasován na „Patrona vícejazyčnosti 2015". Nejlepší dětské práce budou publikovány v časopise Kamarádi.

Práce jsou přijímány do 19. 10. 2015 na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
nebo NEdoporučeně na Spolek Zaedno, Vocelova 602/3, 120 00 Praha 2

Těšíme se na vaše práce.

 Spolek Zaedno a časopis Kamarádi

 

A kam se pojede letos? Tradičně na největší lezeckou stěnu v ČR – Lezecké centrum smíchOFF v Praze, nově do Techmanie – moderního centra hravého poznávání světa v Plzni, dále do 3D kina v Hodoníně, Kulturního domu ve Vsetíně , zajímavého Muzea romské kultury v Brně, historického areálu Klementina v srdci Prahy, unikátního Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm... To je, kamarádi, super nadílka! Nemluvě o mnoha věcných cenách pro výherce od našich partnerů, jako jsou nakladatelství Albatros a Morkes , Městská knihovna v Praze a Zastoupení Evropské komise v ČR.

Pořadatel

Projekt Kamarádi, jehož součástí je časopis Kamarádi a dětská soutěž Vícejazyčnost je bohatství, organizuje Občanské sdružení Zaedno za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Úřadu vlády České republiky a Magistrátu hlavního města Prahy.
Zaedno 2015 horizontal CMYK-150pxministerstvo-kultury  logo-urad vlady Praha Logo

Partneři soutěže

Mestska knihovna PrahaLogo-Techmania-Science-Center  logo-SKIP  logo vmp  dnmlezecke centrum  albatros morkes-logo-male  logo Polsky institut   logo muzeum romske kultury VsetínLogo-DK-Hodonin