slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Aktuální číslo časopisu Kamaradi01 2023
Publikace
Co všecko je Česko cesko 00
Co všecko je Česko
ukrajinsky cesko 00 uk
Vícejazyčnost je bohatství Vicejazycnost 2023 Banner 160px
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Čtyři výstavy ilustrací na Moravě

2018-hodonin-01květen-září 2018
Hodonín, Uherské Hradiště, Ostrožská Nová Ves, Staré Město

Díky skvělé spolupráci s našimi partnery na Moravě se letos podařilo zvládnout hned čtyři výstavy ilustrací z časopisu Kamarádi na Moravě. Autorka ilustrací je Sevda Kovářová, výtvarnice bulharského původu a vedoucí projektu Kamarádi. Výstava zahrnuje 20 panelů s rozměrech 70 x 50 cm. Panely obsahují více než 100 ilustrací.

2018-hodonin-022018-uherske-hradiste-012018-uherske-hradiste-02V období května se výstava dostala do pěkných prostor hodonínského kina Svět. Kino je součástí KD v Hodoníně, se kterým dlouhodobě spolupracujeme. Výstavu si prohlédlo mnoho návštěvníků a zvlášť ti mladší si z kina odnesli nejen zážitky z 3D filmů a popkornu, ale možná i poznatky o různých kulturách nebo národnostních menšinách v ČR.

V období června a července je výstava krásně nainstalována v prostorách knihovny v Uherském Hradišti. Zde musíme zmínit, že toto je ta knihovna, která zavedla a zvládá koordinovat nyní již světovou akci Noc s Andersenem. První Noc s Andersenem proběhla na přelomu 31. března a 1. dubna v roce 2000 v dětském oddělení Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti. Proto jsme velice nadšeni, že naše skromná výstava navštíví i tuto skvělou knihovnu!

Dále výstava poputuje po knihovnách Zlínského kraje. V srpnu bude vstavena v knihovně v Ostrožské Nové Vsi a v září pak v Městské knihovně ve Starém Městě.

Touto cestou bychom rádi poděkovali neúnavným a kreativním knihovnicím Hance a Broňce z Uherského Hradiště a jejím ostatním kolegyním v Moravských knihovnách!
Dále děkujeme panu Marcelu Řimákovi, řediteli DK Hodonín, za dlouholeté souzněni s našimi aktivitami.