Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

Login Form

Projekty 2012

Tyto projekty realizuje Občanské sdružení Zaedno v roce 2012. Projekty jsou v tomto roce finančně podpořeny Ministerstvem kultury, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Magistrátem hlavního města Prahy v rámci menšinových programů.

Den Bulharska ve Volyni

Střední a jazyková škola Volyně
26. 6. 2012

Projektový Den Bulharska byl zaměřený na získání informací o Bulharsku. Studenti ve čtyřech pracovních dílnách získávali informace o kultuře a jazyku, životním prostředí, geografii a zvycích a tradicích. Tečkou za projektovým dnem udělala taneční skupina Bulgari, která předvedla lidové tance Bulharů a pan Todor Ralev na konci také vedl výuku těchto tanců. Všechny aktivity byly finančně podpořeny EU.

Památka Bojky Dobrevy

Vzpomínkové setkání u Bojčiných kůzlátek

16. 6. 2012, Dendrologická zahrada Průhonice

Bojčiny kůzlátka je dětský koutek, vytvořený OS Zaedno a zasvěcený památce zesnulé spoluzakladatelky sdružení Bojky Dobrevy. I letos jsme se sešli u kůzlátek, abychom si společně vzpomněli na naši tragicky zesnulou kamarádku Bojku.

Číst dál: Památka Bojky Dobrevy

Bulharské tance

Taneční soubor Bulgari byl i v roce 2012 jako tradičně velice aktivní. V tomto článku naleznete přehled činností souboru, jako jsou pravidelné kurzy bulharských tanců, pravedelné zkoušky souboru a interní semináře a také veřejná vystoupení.

Číst dál: Bulharské tance

1. cena na soutěži dětské tvorby


Maxim Kovář
vybojoval pro naše sdružení první místo v kategorii dětská kresba do 8 let na 4. mezinárodním festivalu bulharů v zahraničí „Аз съм българче“, Wroclav, 2012

Číst dál: 1. cena na soutěži...

Dětské publikace v bulharštině

pohadky-2012-obalka-small azbuka-2012-obalka-smallNa konci roku 2012 jsme vydali dvě publikace pro děti z bulharské menšiny. Obě byly určené na podporu výuky azbuky a bulharštiny.

Tištené verze těchto knih jsou již dávno rozebrány, ale často se na knihy někdo zeptá. Proto jsme se rozhodli je publikovat na internetu (dále v článku) k stažení, aby si je mohli děti a rodiče bulharského původu využívat dle potřeb.
Mějte na mysli, že vydavatel má všechna práva vyhrazena. Knihy a jejich části, text či ilustrace, používejte pouze za účelem vzdělávání svých vlastních dětí.

Publikace byly financovány dotací z Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a z Magistrátu hlavního města Prahy.

Číst dál: Dětské publikace v...

Tančeme v jednom kole

Veřejný taneční workshop

5. 12. 2012, Amfora, Praha

Tančeme v jednom kole je praktický seminář bulharského lidového tance - pro tanečníky, širokou veřejnost, děti a mládež. OS ZAEDNO organizuje nepravidelně podobné semináře od roku 2003.

Číst dál: Tančeme v jednom kole

Přehled aktivit 2012

V tomto článku naleznete souhrný přehled našich aktivit v roce 2012. Naše činnost je v tomto roce finančně podporována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem kultury a Magistrátem hlavního města Prahy

Číst dál: Přehled aktivit 2012

Workshopy pro děti i dospělé

Velikonoční dílna

1. 4. 2012
Dům národnostních menšin, Vocelova 3, Praha 2, 14 hod

Dne 1. dubna v Domě národnostních menšin v Praze zorganizovalo sdružení Zaedno Velikonoční dílnu pro děti a jejich rodiče.

Číst dál: Workshopy pro děti i...

Trifon Zarezan X. ročník

Trifon 2012Bulharský svátek vína po desáté v Praze

17.2.2012
Baráčnická rychta
Tržiště 23, Praha 1-Malá Strana

V pátek 17.února podesáté roztančil veselý bulharský svátek Trifon Zarezan zimní Prahu. Proč stovky hostů dávají přednost Trifonovi před tisíci dalšími akcemi v bohatém pražském kulturním kalendáři? Proč se schází publikum – zejména mladí Češi, aby tančili choro a jedli musaku? Proč skvělá kapela Mijaktiç Orkestar (ex Gothart), kterou tvoří Češi z legrace se přezdívající Janko, Sevda apod., hrají výbornou autorskou hudbu, jejímž základem je bulharský folklor? Proč si mladí lidé z Prahy, Brna i Vídně vybrali trávit svůj volný čas trénováním bulharských tanců, aby se mohli předvést na Trifonu? Proč se v roce 2012 v centru Evropy bude volit car Trifon X.? Odpověď je jasná, bulharské folklorní tradice jsou tak poutavé, že si i v místech tisíce kilometrů vzdálených od Bulharska najdou věrné příznivce.

Číst dál: Trifon Zarezan X. ročník

Časopis Kamarádi

Časopis pro multikulturní děti

Tento časopis je určen multikulturním dětem a jejich rodičům, ale budeme rádi, když si najde svoje příznivce i u široké veřejnosti. Projekt realizuje Občanské sdružení Zaedno. Časopis Kamarádi byl schválen a finančně podpořen Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v programu na podporu vzdělávání v jazycích národnostních menšin a multikulturní výchovy.

Číst dál: Časopis Kamarádi