Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

Login Form

Projekty 2022

15 let bez Bojky

2022 bojka 01Letos je tomu 15 let, kdy nás navždy opustila naše milá kamarádka a zároveň spoluzakladatelka našeho spolku – Bojka Dobreva. Stalo se pěknou tradicí si na ni touto dobou společně vzpomenout a kde jinde než v Dendrologické zahradě v Průhonicích. Tam jsme totiž před lety zbudovali pro Bojku skromný pomníček ve formě malého dětského hřiště s dřevěnými kůzlátky a pravými bulharskými ovčáckými zvonci.

Číst dál: 15 let bez Bojky

Pozvánka na vernisáž

12 Hvezd plakatSrdečně vás zveme na vernisáž výstavy 12 hvězd pro Ukrajinu.

Vernisáž  proběhne ve středu 1. června v 16 hodin v Evropském domě, Jungmannova 24, Praha 1 - Nové Město.

Jde o výstavu obrazů 12 ukrajinských výtvarnic a dvou dalších výtvarníků, které vznikly jako součást podpory Ukrajiny a ukrajinských uprchlíků v České republice.

Jde o iniciativu Spolku Zaedno za podpory Zastoupení Evropské komise v ČR.


Více o iniciativě

12 hvězd pro Ukrajinu

12 hvezd 01Iniciativa Spolku Zaedno za podpory Zastoupení Evropské komise v ČR

Výstava obrazů
1. 6. – 31. 8. 2022
Evropský dům, Jungmannova 24,
110 00 Praha - Nové Město
Vernisáž
1. 6. 2022, 16 h
Workshop

V rámci iniciativy 12 hvězd pro Ukrajinu jsme v květnu 2022 uspořádali jednodenní výtvarný workshop v Domě národnostních menšin v Praze.

Číst dál: 12 hvězd pro Ukrajinu

Vyplňte kvíz a vyhrajte!

bulgari spanelsko 03 Chystáte se na akci Svět na dlani... Bulharsko v DDM Modřanech?

Jde o kulturní akci pro celou rodinu se skvělým programem a vstupem zdarma, která proběhne 17. 6. od 15 do 18 h v DDM Modřany, Hermannova 24, Praha 4.

Pokud ano, pak si zasoutěžte o věcné ceny – česko-bulharskou knihu, suvenýr z Bulharska či ochutnávku tradičního bulharského jídla.

Vyplňte do 15. června krátký kvíz zaměřený na znalosti o Bulharsku, ale také na seznámení se s našimi bulharskými spoluobčany. Se správnýma odpověďma na některé otázky vám mouhou pomoci i informace z našeho webu.

Kvíz je krátký a zábavný, zkuste to!

Číst dál: Vyplňte kvíz a vyhrajte!

Svět na dlani... Bulharsko

Svet na dlani plakat

pátek 17. června DDM Modřany,
Hermannova 24, Praha 4

Tento víkend byl v letošním červnu tím nejteplejším. Největší vedra byla sice až v neděli, ale i v pátek bylo celý den jasno a teploty dosahovaly až 30 °C. Ale ačkoliv počasí lákalo spíše k vodě, dorazilo do Dětského domu v Modřanech poměrně dost návštěvníků. Konal se tu totiž další tématický den ze série Svět na dlani, tentokrát zasvěcený Bulharsku. A proto tam bylo k vidění tolik bulharských krojů, a proto byla odevšad slyšet bulharština, a proto byl náš spolek spoluorganizátorem. 

Číst dál: Svět na dlani......

Projekt CARE

EurocivisV koronavirových letech 2020-2022 jsme se zapojili do projektu „CARE. Cultural Action for Refugees in Europe“ financovaného z programu EU „Europe for Citizens“, který byl zaměřen na integraci cizinců do evropské společnosti. Projekt stále běží.

Více informací (v angličtině) najdete na webových stránkách http://www.eurocivis.eu/ nebo v přiloženém dokumetu ve formátu PDF.

To je Fusion! DOČASNĚ ZRUŠENO!

To je Fusion plakatVýstava je DOČASNĚ ZRUŠENA. V Domě národnostních menšin je momentálně centrum HUMANITÁRNÍ POMOCI PRO UKRAJINU. Tímto se za organizátory omlouváme a o novém termínu vás budeme informovat, jakmile to bude možné.

Výstava představuje 4 umělce: Sevdu Kovářovovou, Vasiu Nikolaevu, Desislavu Hristovu a Waltera Peňa, kteří v ČR žijí a tvoří, a přesto mají spojitost s Bulharskem (někteří z nich mají spojitost nepřímou, ale přesto blízkou). Výstavu organizuje Spolek Zaedno a proběhne v Domě národnostních menšin v Praze. A proč Fusion? To zjistíte jednoduše, když výstavu navštívíte.

Vernisáž proběhne 15. 3. od 18 h, workshop malování - 29. 3. od 15 h a dernisáž proběhne 29. 3. od 18 h.

Výstava bude prodejní.