Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

Login Form

Projekty 2023

Soubor Bulgari v jednom kole

trifon2023 07Taneční soubor Bulgari se pilně připravuje na festival Sabor na Megdana na Drugata Balgaria, který bude letos na začátku června v Praze organizovat. O víkendu 20. 5. jedou na festival do Berlína a v patek 26. 5. se zúčastni festivalu Praha Srdce národu a vystoupí na Staroměstském náměstí. Kromě toho všeho pravidelně a nacvičují v Domě národnostních menšin (obě skupiny, začátečnici i pokročilí).

Více informací je na FB stránce: https://www.facebook.com/profile.php?id=100007781387285

Dětský tábor v Bulharsku 2023

bg tabor2023 1bg tabor2023 0I letos podporujeme jedinečnou inciativu určenou bulharským dětem v zahraničí - spolupracujeme na realizaci dětských vzdělávacích táborů přímo v Bulharsku.

Проектът „Моето българско лято“ – работилница за български език, култура и история, е единствен по рода си, насочен специално към нуждите на българчета, израстващи в чужбина.

Информацията е на фейсбук страницата
www.facebook.com/mybulgariansummer

Číst dál: Dětský tábor v...

On-line školení projektu Romani Ambassadors 2.0.

Romani skoleni 02Spolek Zaedno spolupracoval na on-line školení v rámci projektu Erasmus + Romani Ambassadors 2.0.

Toto školení bylo pro účastníky bezplatné a po jeho absolvování obdrželi certifikát. Bylo určeno lidem, kteří pracují (nebo chtějí pracovat) s dětmi a mládeží z národnostních menšin, zejména s romskými dětmi, dětmi uprchlíků a mládeží.

Obsahovalo následujících 6 vzdělávacích modulů (každý měl teoretickou, praktickou a diskusní část):

Číst dál: On-line školení...

Medis5 - švédská výstava v Praze

2023 Plakat SvedskoPřijďte se květnu a červnu podívat na výstavu do Evropského domu.

V rámci spolupráce s Evropským domem v Praze a se švédskou neziskovou organizací Sensus inicioval Spolek Zaedno a následně spolupracoval na organizaci netradiční výstavy. Bude k vidění během května a června.

Výstava představuje dva velkoformátové gobelíny, které jsou výsledkem dlouholeté kolektivní práce. První je projekt Agenda 2030, v němž se umělci snaží vysvětlit globální cíle OSN v oblasti udržitelnosti. Druhý nese název Současné dějiny v interpretaci Medis5 – od 60. let 20. století do roku 2021.

Číst dál: Medis5 - švédská...

Objevte projekt Erasmus+ Cultural FOOTPRINT

cultural footprint logo Co je nového v našem projektu Cultural FOOTPRINT se dočtete na jeho stránce
https://www.culturalfootprint.eu

Najedete zde informace o projektu a jeho výsledky. Prozatím jsme zfinalizovali a zveřejnili k použití a stažení Příručka ve formátu PDF pro techniky obnovy a pro podporu mladých a začínajících umělců v období po pandemii COVID 19.
https://www.culturalfootprint.eu/project-results.html

Číst dál: Objevte projekt...

Festival Sabor na Megdana na Drugata Balgaria

Flyer Na Megdana 2023 BGFlyer Na Megdana 2023 CZ

Milí kamarádi, kolegové a příznivci bulharské kultury!

Dovoluje si vás pozvat na jedinečnou akci svého druhu a velikosti – Festival Sabor na Megdana na Drugata Balgaria. Tento vícedenní folklorní festival, kde se představí 80 tanečních skupin bulharského původu, tančících v různých zemích světa se bude konat 3.-4. června v Praze. Součástí tohoto festivalu je i hodinový průvod s tanečními ukázkami centrem Prahy.

Kupte si vstupenky již dnes!

Tím podpoříte organizátory festivalu taneční soubor Bulgari při Spolku Zaedno v jejich úsilí uspořádat v Praze takto velkou bulharskou akci.

Koupit vstupenky

Pozor, počet míst je omezený, po vyprodání místenek v sálu nebude možné festival navštívit. Cena vstupenky je pouze 400 Kč na celý festival.

Podpoříte nás také pokud budete tuto pozvánku šířit dál. Děkujeme!

Nad touto akcí převzal záštitu Náměstek primátora hl. m. Prahy JUDr. Jiří Pospíšil.

Událost na Facebooku je zde

kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Více najdete na oficiální stránce festivalu:
https://www.namegdana2023.bg/

Číst dál: Festival Sabor na...

Projekt Romani Ambassadors

ROMANI AMBASSADORS logoV roce 2022 a 2023 je Spolek Zaedno zapojený jako partner do evropského projektu s názvem Romani Ambassadors 2.0. Jde o Erasmus+ projekt, který se zaměřuje na další vzdělávání pracovníků s dětmi a mládeží z řad národnostních menšin a mimo jiné i z romské menšiny.

Cílem projektu Romani Ambassadors 2.0 je řešit nedostatky a nesoulad v dovednostech pracovníků, kteří podporují menšinovou a romskou mládež ve vzdělávání, a to tak, že jim poskytnou mentorský přístup šitý na míru, aby je podpořili v efektivním vedení znevýhodněné mládeže na cestě k inkluzivnímu vzdělávání.

Číst dál: Projekt Romani...

Trifon Zarezan 2023

tradiční balkánský taneční večer, který rozjasnil kalný únor

trifon2023 0118. února 2023 v 19.00 hodin
Club Kino, Černošice

V sobotu 18. 2. 2023 od 19 h v černošickém Club Kinu proběhnul již 19. ročník jedné z největších balkánských slavností, konaných pravidelně v Čechách – osobitý svátek vinařů Trifon Zarezan.

Již 19 ročník této balkánské slavnosti měl letos dvě malá prvenství. Poprvé se konal mimo Prahu a carem vína se poprvé stal muž italského původu.

Číst dál: Trifon Zarezan 2023