Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

Login Form

Projekty 2023

Projekt Romani Ambassadors

ROMANI AMBASSADORS logoV roce 2022 a 2023 je Spolek Zaedno zapojený jako partner do evropského projektu s názvem Romani Ambassadors 2.0. Jde o Erasmus+ projekt, který se zaměřuje na další vzdělávání pracovníků s dětmi a mládeží z řad národnostních menšin a mimo jiné i z romské menšiny.

Cílem projektu Romani Ambassadors 2.0 je řešit nedostatky a nesoulad v dovednostech pracovníků, kteří podporují menšinovou a romskou mládež ve vzdělávání, a to tak, že jim poskytnou mentorský přístup šitý na míru, aby je podpořili v efektivním vedení znevýhodněné mládeže na cestě k inkluzivnímu vzdělávání.

Číst dál: Projekt Romani...

Trifon Zarezan 2023

tradiční balkánský taneční večer, který rozjasní kalný únor

trifon2023V sobotu 18. 2. 2023 od 19 h v černošickém Club Kinu proběhne již 19. ročník jedné z největších balkánských slavností, konaných pravidelně v Čechách – osobitý svátek vinařů Trifon Zarezan. Během bujarého večera budou hosté moci ochutnat proslulé odrůdy bulharských vín a pochutiny typické pro balkánskou obřadní tabuli. Vystoupí bulharský taneční soubor Bălgari z Prahy. Jeho tanečníci představí temperamentní balkánské kolové tance, do nichž se následně diváci jistě sami zapojí. Následovat bude koncert kapely Czardashians, která původně vznikla jako náhodné spolčení klezmerových a balkánských muzikantů buskujících na Kampě. Formace později svou tvorbu obohatila i o čardáš nebo vášnivé tango. Svým repertoárem roztancuje i ty poslední váhavce.

Pořadatelem tradiční události, jejímž duchovním otcem je občanské sdružení Zaedno, je letos podruhé společnost Balkanova. Zaedno však i nadále má nad slavností záštitu. Tentokrát se Trifon vůbec poprvé za dvě desetiletí své přítomnosti v Čechách vydá i za hranice Prahy a zavítá do Černošic.

Číst dál: Trifon Zarezan 2023

Festival Sabor na Megdana na Drugata Balgaria

megdanaZveme vás na festival bulharských folklórních tanců, který se bude konat 3.-4. června v Praze.

Organizuje taneční soubor Bulgari.

Více najdete na oficiální stránce festivalu:
https://www.namegdana2023.bg/

Dvoudenní folklorní festival, kde se představí 80 tanečních skupin bulharského původu, tančících v různých zemích světa. Součástí toho festivalu je i hodinový průvod s taneční ukázkou v centru Prahy pod názvem - Goliamoto horo, kde se sejde tisíce lidí a ruku v ruce začnou tancovat tyto lidové tance a zpívat lidové písně.

Číst dál: Festival Sabor na...