banner-prekladatelska-soutez2017

Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

Login Form

Ilustrace Sevdy Kovářové

2019-plakat-vystava-sevda-DNMPřijďte na vernisáž nebo se jen tak podívat na výstavu.

Galerie Domu národnostních menšin,
Vocelova 3, Praha 2
9. 2. - 9. 3. 2019
25. 2. 2019, 18 h – Vernisáž výstavy a zážitkové workshopy pro dospělé.

Výstava představuje ilustrace a layouty Magistry umění Sevdaliny Kovářové Kostadinové. Díla vznikala během posledních let při tvorbě vícejazyčného časopisu pro děti Kamarádi a dalších dětských publikací.


Reportáž Olgy Kalininové k výstavě pro Český rozhlas Plus, pořad Mezi námi. Vysíláno 2. 3. 2019.
Sestřiháno, celý pořad si můžete poslechnout ZDE. Reportáž je od času 17:20.

Vernisáží a zážitkovými workshopy pro dospělé byla 25. 2. 2019 v Domě národnostních menšin slavnostně otevřena výstava Ilustrace Sevdy Kovářové.

Vernisáž slavnostně zahájilo duo mladých talentovaných hudebnic – na housle hrála Pavla Tesařová a na klarinet Bohdana Tesařová. Houslistka Pavla Tesařová má na svém kontě řadu úspěchů, včetně vítězství v několika mezinárodních soutěžích, např. v Kociánově houslové soutěži, Concertinu Praga, Talents for Europe, soutěži Mistra J. Muziky v Nové Pace či na Prague Junior Notě.

Výstavu uvedla Maja Madárová, spolupracovnice spolku Zaedno. Výtvarný workshop vedla Sevda Kovářová a literární workshop Štěpánka Tůmová.

Po ukončení oficiální části vernisáže měli návštěvníci možnost projít si celou výstavu v doprovodu autorky a vyslechnout její výklad.

Výstava je harmonicky vyvážená a působí inspirativním dojmem. V Domě národnostních menšin ji můžete zhlédnout až do 9. března tohoto roku.

2019--vystava-sevda-DNM-012019--vystava-sevda-DNM-022019--vystava-sevda-DNM-032019--vystava-sevda-DNM-042019--vystava-sevda-DNM-052019--vystava-sevda-DNM-06

Magistra umění Sevdalina Kovářová Kostadinova (Sevda) je umělkyně bulharského původu, která působí v ČR více než 15 let. Má klasické umělecké vzdělání z Bulharské státní umělecké akademie v Sofii a Drážďanské Akademie výtvarného umění. Ve svém portfoliu má řadu uměleckých projektů a autorských výstav jak v ČR, tak i v zahraničí a zúčastnila se i mnoha společných výstav, mezinárodních festivalů a projektů. V posledních letech se intenzivně věnuje ilustracím a tvorbě různorodých publikací, a to zejména pro děti. Za projekt Kamarádi autorka obdržela v roce 2014 Evropskou jazykovou cenu Label.