Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

Login Form

Festival Sabor na Megdana na Drugata Balgaria

Flyer Na Megdana 2023 BGFlyer Na Megdana 2023 CZ

Milí kamarádi, kolegové a příznivci bulharské kultury!

Dovoluje si vás pozvat na jedinečnou akci svého druhu a velikosti – Festival Sabor na Megdana na Drugata Balgaria. Tento vícedenní folklorní festival, kde se představí 80 tanečních skupin bulharského původu, tančících v různých zemích světa se bude konat 3.-4. června v Praze. Součástí tohoto festivalu je i hodinový průvod s tanečními ukázkami centrem Prahy.

Kupte si vstupenky již dnes!

Tím podpoříte organizátory festivalu taneční soubor Bulgari při Spolku Zaedno v jejich úsilí uspořádat v Praze takto velkou bulharskou akci.

Koupit vstupenky

Pozor, počet míst je omezený, po vyprodání místenek v sálu nebude možné festival navštívit. Cena vstupenky je pouze 400 Kč na celý festival.

Podpoříte nás také pokud budete tuto pozvánku šířit dál. Děkujeme!

Nad touto akcí převzal záštitu Náměstek primátora hl. m. Prahy JUDr. Jiří Pospíšil.

Událost na Facebooku je zde

kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Více najdete na oficiální stránce festivalu:
https://www.namegdana2023.bg/

Praha bude hostit největší bulharský folklorní festival mimo území Bulharska

Ve dnech 2 až 4. června 2023 se v Praze uskuteční 8. ročník největšího bulharského folklorního festivalu mimo Bulharsko „Na megdana na drugata Bulgaria“. Jedná se o putující festival, který představuje bulharské folklorní soubory působící mimo území Bulharska. Festival se uskuteční v Top Hotelu Praha na Chodově. První ročník proběhl v roce 2015 ve francouzském Lionu, a vedle Francie dále hostoval také ve Španělsku, Itálii a Dánsku. Pořadatelem letošního pražského festivalu je soubor bulharských lidových tanců Bulgari Praha při spolku Zaedno.
Tématem letošního ročníku je růže, tradiční bulharská plodina, pěstovaná pro olej, která je spojena s thráckou oblastí v srdci Bulharska a mnoha lidovými tradicemi, které odkazují především na jejich sběr. Na festivalu se představí kolem 80 účinkujících bulharských folklorních hudebních a tanečních skupin z 15 zemí a předpokládaná účast je mezi dvěma a třemi tisíci lidmi.

Festival bude zahájen v pátek 2. června, hlavní program však proběhne o víkendu. Sobotní nabitý program od 9 ráno zve ke shlédnutí představení první polovinu souborů, nabídne čtyři taneční workshopy s choreografy z Bulharska. Večer účastníky čeká živá hudba v podání kapely Mr. Loco, či vystoupení bulharské zpěvačky lidových písní. Následovat bude choroteka, což je bulharská folklorní taneční zábava až do brzkých ranních hodin. Nedělní program začne na Václavském náměstí, kde mezi 10 a 11 hodinou projde krojovaný průvod s ukázkami tance a bude se tančit největší kolový tanec, choro. Odpoledne pak bude festival pokračovat představením druhé části souborů opět v Top Hotelu.

Vstupenky je možné zakoupit na internetové stránce festivalu a také pak na místě.
----------

Ансамбъл “Българи”-Прага с радост Ви кани да се включите в осмото издание на пътуващия събор "НА МЕГДАНА НА ДРУГАТА БЪЛГАРИЯ", като вече може да си закупите билети за събитието и да се докоснете до магията, която съборът носи със себе си вече 8 години.
Съборът ще се проведе на 3-ти и 4-ти юни 2023 г. в град Прага, Чехия, като всеки закупил билет за събора има възможност да се включи и в неофициалната хоротека в петък вечер (за загряване).
Всяка година страната домакин избира тема на събора и всички участващи състави се подготвят с тематични хора, песни и танци. Тазгодишното издание ще се фокусира на тракийската фолклорна област с тема „Розобер в долината на Розите“.
Очаквайте фестивалните дни в Прага да са обагрени с цветовете на българската маслодайна роза, българските народни носии и най-вече да се докоснете до българския фолклор.

Ще се радваме и Вие да се включите в това събитие, което надминава всички рекорди на досегашните издания на събора, като очакваме близо 3 000 души да посетят събитието и да се насладят на атмосферата на събора. На сцената ще се представят общо 80 български фолклорни групи пътуващи от 14 страни в Европа, а за жителите на град Прага ще се проведе и традиционното голямо българско хоро в центъра на града.

Цена на билета: 400czk (чешки крони). Билетите за деца под 12 год са безплатни.
За детайли на програмата следете сайта на събора, където периодично обновяваме информацията: www.namegdana2023.bg