Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

Login Form

Čtyři výstavy ilustrací na Moravě

2018-hodonin-01květen-září 2018
Hodonín, Uherské Hradiště, Ostrožská Nová Ves, Staré Město

Díky skvělé spolupráci s našimi partnery na Moravě se letos podařilo zvládnout hned čtyři výstavy ilustrací z časopisu Kamarádi na Moravě. Autorka ilustrací je Sevda Kovářová, výtvarnice bulharského původu a vedoucí projektu Kamarádi. Výstava zahrnuje 20 panelů s rozměrech 70 x 50 cm. Panely obsahují více než 100 ilustrací.

2018-hodonin-022018-uherske-hradiste-012018-uherske-hradiste-02V období května se výstava dostala do pěkných prostor hodonínského kina Svět. Kino je součástí KD v Hodoníně, se kterým dlouhodobě spolupracujeme. Výstavu si prohlédlo mnoho návštěvníků a zvlášť ti mladší si z kina odnesli nejen zážitky z 3D filmů a popkornu, ale možná i poznatky o různých kulturách nebo národnostních menšinách v ČR.

V období června a července je výstava krásně nainstalována v prostorách knihovny v Uherském Hradišti. Zde musíme zmínit, že toto je ta knihovna, která zavedla a zvládá koordinovat nyní již světovou akci Noc s Andersenem. První Noc s Andersenem proběhla na přelomu 31. března a 1. dubna v roce 2000 v dětském oddělení Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti. Proto jsme velice nadšeni, že naše skromná výstava navštíví i tuto skvělou knihovnu!

Dále výstava poputuje po knihovnách Zlínského kraje. V srpnu bude vstavena v knihovně v Ostrožské Nové Vsi a v září pak v Městské knihovně ve Starém Městě.

Touto cestou bychom rádi poděkovali neúnavným a kreativním knihovnicím Hance a Broňce z Uherského Hradiště a jejím ostatním kolegyním v Moravských knihovnách!
Dále děkujeme panu Marcelu Řimákovi, řediteli DK Hodonín, za dlouholeté souzněni s našimi aktivitami.