Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

Login Form

Výstava na pražském Magistrátu

2018-vystava-sevda-magistrat-plakat1.-28. března 2018,
Magistrát hl. m. Prahy,
Mariánské náměstí 2

V krásných historických prostorách hlavní budovy Magistrátu hl. m. Prahy proběhla v březnu výstava ilustrací Sevdy Kovářové pro časopis Kamarádi. Výstava byla rozsáhlá – tvořilo ji 40 rámů s ilustracemi a layouty z časopisu a navíc 10 čísel časopisu k listování. Panely zdobily celý měsíc dlouhou chodbu v přízemí budovy.

 

2018-vystava-sevda-magistrat-012018-vystava-sevda-magistrat-022018-vystava-sevda-magistrat-03Hned ráno, když jsme výstavu instalovali, ji zhlédli jako první úředníci pražského magistrátu, přicházející do práce. Vystavené obrázky si pak zvědavě prohlížel kolemjdoucí městský strážník, paní uklízečka, ale i například Petr Dolínek, zastupitel města Prahy a náměstek pražské primátorky.

Věříme, že naše výstava udělala dny barevnější a veselejší pro občany i úředníky, kteří se na pražském magistrátu dennodenně pohybují.

Magistra umění Sevdalina Kovářová Kostadinova (Sevda) je umělkyně bulharského původu, která působí v ČR více než 16 let. Má klasické umělecké vzdělání z Bulharské státní umělecké akademie v Sofii a Drážďanské Akademie výtvarného umění. Ve svém portfoliu má řadu uměleckých projektů a autorských výstav jak v ČR, tak i v zahraničí a zúčastnila se i mnoha společných výstav, mezinárodních festivalů a projektů. V posledních letech se intenzivně věnuje ilustracím a tvorbě různorodých publikací, a to zejména pro děti. Za projekt Kamarádi autorka obdržela v roce 2014 Evropskou jazykovou cenu Label.